Vicdanımız sızlıyor; 'Bunları asın'

Mersin'de yakılarak öldürülen Özgecan'ın tecavüze uğramamak için direnirken hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

Vicdanımız sızlıyor; 'Bunları asın'
14 Şubat 2015 - 17:00 - Güncelleme: 14 Şubat 2015 - 17:07

Mersin'de 3 gündür kayıp olan üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın cesedi yakılmış vaziyette dere yatağında bulunmuştu. Vahşi cinayetin detayları, zanlıların ifadesiyle ortaya çıktı. Özgecan'ın tecavüze direnirken hayatını kaybettiği belirlendi. Getirildikleri adliyede linç edilmek istenen ve yüzünde tecavüze kalkıştığı Özgecan’ın tırnak izleri bulunan Suphi A. İlçe Jandarma Komutanlığı’nda, diğer 2 şüpheli ise Emniyet Müdürlüğü’nde sorguya alındı.

ARKADAŞI İNİNCE TEK KALDI

Şüphelilerin ilk ifadeleri ve elde edilen delillere göre olay şöyle gelişti: Çağ Üniversitesi öğrencisi Özgecan Aslan, Mersin’deki evine gitmek için bir arkadaşıyla halen Tarsus İlçe Jandarma Komutanlığı’nda sorgulanan cinayet şüphelisi şoför Suphi A.'nın minibüsüne bindi. Tarsus’ta oturan arkadaşı inince Özgecan minibüste tek yolcu kaldı. Şoför Suphi A. Mersin’e D-400 karayolundan gitmesi gerekirken güzergâh değiştirerek Tarsus- Mersin Otoyolu doğru saptı.

DİRENDİ, BİBER GAZI SIKTI

Sürücünün güzergahını değiştirmesinden 'kaçırılıp başına kötü bir şey geleceğini’ anlayınca tepki gösteren Özgecan, onunla tartıştı. Yola devam edip minibüsü tenha bir yerde durduran Suphi A.'nın tecavüze kalkıştığı Özgecan, yanında taşıdığı biber gazını sıkarak karşı koydu. Boğuşma sırasında Özgecan, Suphi A.'nın yüzüne tırnaklarını geçirip direndi. Şoför Suphi A., bıçağını çıkarıp Özgecan’a defalarca sapladı ardından araçta bulunan demir çubukla vurarak öldürdü.

CESEDİYLE TARSUS'A GELDİ

Suphi A., Özgecan’ı öldürdükten sonra cesediyle birlikte Tarsus’a dönüp babası Necmettin A. ve arkadaşı Fatih G.’den yardım istedi. Onlar da gelince birlikte Özgecan’ın cesedi ortadan kaldırmak için benzin alıp ormanlık bölgeye götürüp, Cinderesi’nde yaktı. Tarsuslu varlıklı bir aileden olan Necmettin A.'nın kuyumcu olduğu, işleri bozulup iflas edince şoförlük yaptığı, kaçakçılık suçundan sabıkalı olduğu ve bir süre önce trafik kazasına karıştığı belirtildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum