Vücutta toksin birikmesinin belirtileri

Kendinizi sersemlemiş ve bitkin hissediyorsanız bunun sebebi vücudunuzda bulunan zararlı toksinler olabilir. Bu toksinler vücudun çalışması için gerekli olan vitamin ve mineralleri kurutan bir dizi reaksiyona neden olur.

Vücutta toksin birikmesinin belirtileri
19 Kasım 2019 - 09:46

Her gün duş almanıza rağmen gün içerisinde terliyorsanız bu durumun nedeni vücudunuzda biriken toksinler olabilir. Spor yapmadığınız halde gün içerisinde kendinizi sürekli yorgun hissediyorsanız ve kas- eklem ağrılarınız varsa bu durumun nedeni vücudunuzda biriken toksinler olabilir. Kendinizi spor salonuna itmediyseniz veya fiziksel olarak yorucu bir çalışma yapmadıysanız, ancak hala kas ve eklem ağrınız varsa, toksin birikmesinin nedeni olabilir. Deri vücudumuzdaki en büyük organdır ve genellikle kirlenmeye maruz kalır. Ayrıca, şampuan, saç kremi, sabun ve kullandığımız losyonlar gibi ürünler zararlı kimyasallar içerebilir. Çok fazla toksik kimyasal maddeye maruz kalmak sivilce , döküntü ve egzama gibi semptomlara yol açabilir. Bir yandan, toksin oluşumu kendinizi yorgun hissetmenizi sağlar, diğer yandan sorunları daha da kötüleştirir, uykunuzu bozabilir. Vücuttaki yüksek miktardaki toksinler uyku kontrol hormonu Cortisol hormonunun seviyesinin bozulmasına neden olabilir ve böylece uykunuzu olumsuz yönde etkiler. Ağız kokusu genellikle sindirim sorunlarının bir belirtisidir . Sindirim sisteminizin yediğiniz her şeyi sindirmek için mücadele etmesi gerektiğinde ortaya çıkar. Ancak, karaciğeriniz biriken tüm toksinleri temizlemek için mücadele ettiğinde sindirim problemleri de oluşabilir. Bu sorunu çözmenin tek yolu toksinlerden kurtulmak.

TOKSİN ATAN BESİNLER
Vücuttan toksin atan en etkili besin maydanoz ve limondur. Uzmanlar özellikle geceden bir bardak ılık suyun içine bir kaç tel maydanoz ve limon dilimi koyup ertesi sabah kahvaltı yapmadan içilmesini tavsiye eder. Lahana suyu da maydanoz ve limon karışımı kadar etkilidir. Lahana suyunun tadı acç olduğundan içine limon sıkarak tüketebilirsiniz. Lahanaları kaynatıp içinden bir bardak su alıp sabah kahvaltıdan önce içine limon sıkarak bir bardak tüketebilirsiniz. Doğadaki en güçlü antioksidan güce sahip olan yeşil çay vücutta biriken toksinleri kolayca idrar yolu ile atar. Günde en fazla iki bardak tüketebilirsiniz. Biberiye vücuttaki toksinleri atmanın yanı sıra zarar görmüş hücreleri de onarmada etkilidir. Oksijen fazlasını beyin ve kalpten alarak vücudun sağlıkla işlemesini sağlar. Uzmanlar günde bir bardak biberiye çayı içmeyi tavsiye ediyor. Domates içerdiği beta karoten, likopen, folik asit A vitamini sayesinde güçlü bir antioksidan etkiye sahiptir. Hormonsuz üretilen domateslerden en fazla gün içinde 5 tane tüketerek vücuttaki tüm toksinleri atmanıza yardımcı olur. Vücudun ısı oranını artıran zencefil ter bezlerinin ve lenf sistemini çalıştırarak hormonları artırır. Vücuttaki toksinleri atarak kanı temizler.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum