WhatsApp'a yeni özellikler

WhatsApp'ta herhangi bir yenilik tam sürüme eklenmeden önce, beta aşamasında test edilir. Bu hem Android hem de iOS platformu için de geçerli. Şimdi ise WhatsApp'ın iOS sürümü güncelledi.

WhatsApp'a yeni özellikler
07 Haziran 2019 - 15:58

WhatsApp iPhone uygulamasına iki yeni özellik geldi! WhatsApp, TestFlight programı aracılığıyla iOS uygulaması için yeni bir güncelleme yayınladı ve uygulama sürümünü 2.19.60.26'ya yükseltti. Güncelleme, uygulamaya iki yeni özellik getirirken bazı kullanıcıların sıklıkla kullandığı bir özelliği de kaldırıyor. WhatsApp iPhone uygulamasına iki yeni özellik geldi!

WhatsApp 2.19.60.26 ile birlikte WhatApp kullanıcıları, diğer kullanıcılarının profil fotoğraflarını cihazlarına kaydedemeyecekler. WhatsApp iPhone uygulamasına iki yeni özellik geldi! Kişisel verilerin gizliliği gereği kaldırılan bu özellik, WhatsApp kullanıcılarının fotoğraflarını istemedikleri kişilerle paylaşmasını da bir noktada engellemiş oluyor.

WhatsApp iPhone uygulamasına iki yeni özellik geldi! Bir diğer değişiklik ise toplu fotoğraf gönderimlerinde gerçekleşti. Artık herhangi bir kullanıcıdan toplu fotoğraf aldığınızda albümün içinde kaç adet fotoğraf yer aldığını ve albümün toplam dosya boyutunu görebileceksiniz.WhatsApp iPhone uygulamasına iki yeni özellik geldi! Bu özellik, mobil veri kullanarak fotoğraf paylaşan kullanıcılar için faydalı olacaktır.

WhatsApp iPhone uygulamasına iki yeni özellik geldi! WhatsApp beta sürümünde gerçekleşen son değişiklik ise ses dosyası formatı oldu. WhatsApp, sesli mesaj formatı olarak Opus'u kullanıyor fakat bu format çoğu uygulama tarafından desteklenmiyor. WhatsApp, Opus dosyalarını M4A (AAC codec) formatında dışarı çıkararak sorunu çözmüş durumda. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum