Ya kulüpler başkan?

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün, Gebze’deki amatör kulüpler dururken Gebzeli futbol hakemlerine forma ve antrenman eşofmanı dağıtması tepki çekti.

Ya kulüpler başkan?
30 Ekim 2019 - 18:14

Gebze merkezli 19 amatör kulüp, Gebze Belediyesi’nden malzeme desteği alamazken, Başkan Büyükgöz’ün futbol hakemlerine forma ve eşofman dağıtması  amatör kulüp yöneticilerinin tepkisini çekti. Alaettin Kurt Stadı’nda gerçekleşen forma ve antrenman eşofmanı dağıtım töreninde konuşan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, “Gebze Belediyesi olarak amatör sporun ve sporcunun yanında olmaya devam edeceğiz. Hakemlerimiz de sporun gerçek anlamında yapılabilmesi noktasında çok önemli bir yere sahipler. Ben kendilerini tebrik ediyor, başarılar diliyorum. İnşallah daha güzel hizmetlerde bir oluruz” dedi.   Program sonunda hakemler, Başkan Büyükgöz’ün start vermesiyle antrenmana başladı.

HAKEMLERİN EŞOFMANA MI İHTİYACI VAR?
Gebze’de formaya bile ihtiyaç duyan kulüpler varken Başkan Büyükgöz’ün birçoğu meslek sahibi olan ve yönettiği maç karşılığında para kazanan Gebzeli futbol hakemlerine böyle bir jest yapması Gebze’de gençliğe hizmet veren amatör kulüplerin tepkisini çekti. Birçok spor adamı, “Hakemlerin eşofmana mı ihtiyacı var? Amatör spora destek anlamında yardım yapılacak birileri olacaksa bu hakemler değil, Gebze gençliği için hizmet veren amatör kulüpler olmalı” diyerek tepkilerini ortaya koydular.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum