"Yeni bir dünyayı biz kuracağız"

İlçe binasında aylık divan toplantılarını gerçekleştiren Saadet Partisi Gebze İlçe Kadın Kolları, eğitimden sağlığa, sosyo kültürel yozlaşmadan kadın haklarına kadar birçok konuyu ele aldı. Saadet Partisi Gebze İlçe Kadın Kolları Başkanı Şükran Gümüş yaptığı açıklamada,” “Yeni bir dünyayı biz kuracağız” dedi.

"Yeni bir dünyayı biz kuracağız"
27 Kasım 2019 - 09:09 - Güncelleme: 27 Kasım 2019 - 09:12

Saadet Partisi Gebze İlçe binasında aylık divan toplantılarını gerçekleştiren Kadın Kolları’nın gündeminde birçok konu vardı. Önceliğin ailedeki kadının rolü ve 25 Kasım Dünya Kadın Haklarının oluşturduğu ilçe divanında bir konuşma yapan Kadın Kolları İlçe Başkanı Şükran Gümüş, “Dünyanın her yerinde bugün kadınlar, dayanışma ve mücadele ruhuyla, toplumsal cinsiyet eşitsizliğine, aile içi ve toplumsal şiddete, ayrımcılığa karşı çıkmakta; kadınlara yönelik şiddetin önlenmesi için mücadele çağrısı yapmakta ve çözüm önerileri sunmaktadır. Çünkü kadınlar, ne yazık ki dünyanın her yerinde hukuki, ekonomik, sosyal ve siyasal alanda saldırıya maruz kalmakta ve sömürüye uğramaktadır. Ülkemizde de, kadına yönelik şiddette her geçen gün artış yaşanmakta; kadınlarımız fiziksel, psikolojik, ekonomik şiddete maruz kalmakta ve hatta yaşam hakları vahşice ellerinden alınmaktadır.

MİLLİ GÖRÜŞÇÜ HANIMLARA
BÜYÜK İŞLER DÜŞMEKTEDİR

Yasal mevzuattaki tüm değişiklik ve düzenlemelere rağmen, kadına yönelik şiddetin artarak devam etmesinin nedeni toplumsal zihniyet dönüşümünün sağlanamamış olması ve şiddetin kaynağına odaklı çözümlerin geliştirilmemiş olmasıdır. Bu anlamda bizlere Milli Görüşçü hanımlara büyük işler düşmektedir. Bizler aile yapısını kurtarabilirsek bilinçli evlatlar bireyler yetiştirebilirsek kadının bir meta olmaktan çıkarıp İslamiyet’in kadına verdiği yeri diri diri toprağa gömülmekten Cenneti ayağının altına verdiğini öğretebilirsek tüm sorunların üstesinden geliriz. Bunun için yeniden büyük Türkiye ve yeni bir dünya hayalimiz gayemiz idealimiz için yorulmadan bizim için değil gelecek nesiller adına canla başla çalışmalıyız.” dedi.

 

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum