Yeniden Refah, divan için toplandı

Yeniden Refah Partisi Kocaeli’nin il divan toplantısı önceki gün gerçekleşti. Parti teşkilatlarının her kademesinden yüzlerce insanın hazır bulunduğu toplantıya Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bahattin Sungur da katıldı.

Yeniden Refah, divan için toplandı
24 Haziran 2019 - 09:59

İl divan kurulu, İl Başkanı Mehmet Aras, İl Sekreteri Cengiz Adıberi ve Bahattin Sungur’dan oluştu. Toplantıda ilçe başkanları ve il divan kurulu üyeleri, yaptıkları çalışmalar hakkında raporlarını divana sundular. Raporların verilmesinin bitmesinin ardından söz alan Aras, sözlerine pençe harekatında şehit olanlara dua ederek başladı ve devamında ise şunları dile getirdi; “Beka sorununun olduğunu öne süren iktidar, askerliği temelinden değiştirecek, ortadan kaldıracak çalışmalara imza atmaktadır. Bu büyük bir çelişkidir. Başta ABD olmak üzere, küresel güçlerin ülkemize yönelik taraflı politikaları kabul edilemez. Bu muamelelerle karşılaşmamak için, Erbakan hocamız gibi “Banane Amerika’dan” ilkesi ile hareket etmek gerekir. Kocaeli 81 il teşkilatı içinde 1. Teşkilat olmazsa ben bu işi yapmam il başkanlığını bırakırım. Biz 40 yıldır bu davaya baş koymuşuz, bu uğurda hapislerde yatmışız. Bizim başımız Milli Görüşçü başıdır, soğan başı değildir. Öyle kolaylıkla düşeceğini sananlar yanılıyorlar.”

“15 BİN 500 KİLOMETRE YOL KAT ETTİM”
Konuşmaların ardından Sungur iki saatlik bir eğitim verdi ve teşkilatın değişik kademelerinden görevlileri tek tek ayağa kaldırarak, çalışmalar hakkında bilgi istedi. Çayırova ve Dilovası ilçe teşkilatlarına özellikle teşekkür eden sungur, bu ilçelerin çalışmaları takdir ettiğini söyledi. Kendisinin bir genel merkez görevlisi olarak dört ayda, 15 bin 500 km yol kat ederek tüm Türkiye’de çalışmalara dahil olduğunu ifade eden Sungur, “Bütün genel merkez görevlileri ülkemiz için yurdun dört bir yanında çalışmaktadır, bütün gayemiz bizden sonraki nesillere daha güçlü ve güzel bir ülke bırakmaktır. Öldüğümüz de arkamızdan Allah onlardan razı olsun denilirse, bu her şeye değecektir. Milli görüşçü işini, aşını, eşini, ailesini ardında bırakarak yeniden büyük Türkiye idealine koşan kişidir” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum