Yetki belgesini Başaran verdi

Gelecek Partisi Kocaeli, İl Gençlik Kolları başkanını buldu. İl Başkanı Ömer Faruk Başaran bu göreve Sema Bozaba’yı atadı.

Yetki belgesini Başaran verdi
16 Ekim 2020 - 15:49 - Güncelleme: 16 Ekim 2020 - 16:10

Teşkilatlanma çalışmalarına devam eden Gelecek Partisi Kocaeli’nde atamalar devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Çayırova İlçe Başkanlığı’na Kağan Demirci’yi atayan il başkanı Başaran, bu haftada gençlik kolları başkanlığına görevlendirme yaptı. Bu bağlamda İl Gençlik Kolları başkanı Sema Bozaba oldu. Başaran, yetki belgesini verdiği Bozaba’dan beklentilerinin yüksek olduğunu belirterek, başarılar diledi. Gençlik kolları denince hemen akla erkeklerin geldiğini belirten Sema Bozaba, “İl başkanımız bu tabuyu yıkarak bana bu görevi verdi. Kocaeli’de il gençlik kolları başkanlığı yapan başka bir kadın başkan var mı bilmiyorum. Belki de ilkimdir. Bu anlamda çok mutluyum. Kadından da gençlik kolları başkanı olacağını ispatlayacağım. Bana güvenenleri mahcup etmeyeceğim ve en kısa sürede yönetimimi oluşturacağım” dedi.
 
SEMA BOZABA KİMDİR ?
1999 Bingöl doğumlu olan Sema Bozaba, 2005 yılından itibaren Derince’de ikamet ediyor.  Bozaba ilk ve ortaokulu Derince Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda, liseyi İzmit Anadolu İmam Hatip ve Evliya Çelebi Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde, üniversiteyi Karabük Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu’nda okudu. Halen Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Tarih Bölümü öğrencisi olan Bozaba, lise öğrencisi olduğu dönemde ülkü ocaklarında yer aldı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum