Yılmaz da 'sözde' tartışmalarına dahil oldu

CHP Gebze’nin önceki dönem ilçe başkanı Musa Yılmaz, iktidar ve muhalefet partileri arasında yaşanan siyasi gerilim hakkında yazılı bir basın açıklaması yaptı ve konuya dahil oldu.

Yılmaz da 'sözde' tartışmalarına dahil oldu
13 Ocak 2021 - 11:23

Bilindiği üzere son günlerde ülke siyasetinde gerilim had safhada. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la CHP Genel Başkanı Kemal Kılıcdaroğlu’nun arasında süren ‘Sözde’ tartışmasının yankıları sürüyor. Her iki kanattan da konuya ilişkin sert açıklamalar gelirken, CHP Gebze’nin önceki dönem ilçe başkanı olan ve tartışmalı bir ilçe başkanlığı süreci geçiren Musa Yılmaz, dün basına yaptığı açıklamayla konu hakkında görüşlerini aktardı. Yılmaz, şunları dile getirdi; “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “sözde Cumhurbaşkanı” sözüne karşı dava açanlara ve linç kampanyası başlatanlara soruyor peki bu 30 madde ile sıraladıklarım sizi hiç rahatsız etmedi mi? Tarımın ve hayvancılığın bitirildiği ülkemde, buğdayı dahi ithal ederken yüzü kızarmayanlara dokunur mu hiç sevgili Musa Yılmaz? Yabancı maden şirketlerinin topraklarını sömürgeleştirdiği Anadolu insanını köleleştirdiği düzen bu insanlara hiç dokunur mu Sevgili Musa Yılmaz? Yoksullaşan halkın karaborsacıların insafına terk edildiği bu güzelim memlekette yönetenlerin Arap çöllerine çevirdikleri coğrafyadan hiç utanırlar mı sevgili Musa Yılmaz? Şeker ve tütün piyasasını Amerikalı conilere peş keş çekenler ve Türk halkını onlara mahkum edenler hiç utanır mı?

“104 YURTTAŞIMIZIN KATLEDİLMESİ DOKUNMADI M?”
İşte bu bağlamda Musa Yılmaz’da 30 madde ile soruyor ve diyor ki “dokunmadı mı; “Ankara otogarda 104 yurttaşımızın katledilmesi makama onuruna dokunmadı mı? Gemi saldırısında yurttaşlarımız öldü bu makama ve onuruna dokunmadı mı? Askerimizin başına çuval geçirildiğinde “müzik notası mı gönderelim?” demeniz makama ve onuruna dokunmadı mı? Genelkurmayın kozmik odasının FETÖ’ye açılması makama onuruna dokunmadı mı? Suruç’ta teröre kurban verdiğimiz yurttaşlarımız makama ve onuruna dokunmadı mı? Beşiktaş’ta saldırıda ölen sivil ve polislerimizin katledilmesi makama onuruna dokunmadı mı? Terör örgütü liderinin mektubunun TRT ekranlarından okutulması makama onuruna dokunmadı mı? Süleyman şah türbesini terk etmek makama onuruna dokunmadı mı? Son 8 yılda 50 bin yurttaşın intihar etmesi makama onura dokunmadı mı? Yurtlarda cemaatlerde çocukların tecavüze uğramaları makama onura dokunmadı mı?

“KADINLARIN ŞİDDETE UĞRAMASI DOKUNMADI MI?”
Kadınların şiddete uğraması öldürülmeleri makama onuruna dokunmadı mı? Aptal olma servetini inceleriz diyenler makama onuruna dokunmadı mı? Oslo ve Dolmabahçe makama onura dokunmadı mı? Evine ekmek götüremeyen ve çocuğuna pantolon alamayan baba makama onura dokunmadı mı? Rusya ziyaretin makama onura dokunmadı mı? Kaç Cuma oldu görüntülerle açıklayamadığınız Kabataş yalanı, Bezm-i Alem Valide Sultan Camii’nin eski müezzini Fuat Yıldırıma yalan konuşmadı diye yapılanlar makama onuruna dokunmadı mı? Ne istedin de vermedik deyişiniz makama onuruna dokunmadı mı? Ayakkabı kutuları makama onuruna dokunmadı mı?

“SOMA’DA ÖLEN MADENCİLERİMİZ DOKUNMADI MI?”
Soma’da ölen madencilerimiz makama onuruna dokunmadı mı? Halk bank yolsuzluğu makama onuruna dokunmadı mı? Ziraat Bankası’ndan verilen 1.6 milyon ( 12 milyar TL) kayıp kredi makama onuruna dokunmadı mı? PTT’yi dolandıran adamla oturmak makama onuruna dokunmadı mı? Bunca gazetecilerin siyasilerin fikir özgürlüğü kapsamında söyledikleri sözler için yıllarca hapis yatmaları makama onuruna dokunmadı mı? Genelkurmay başkanının ve onca üst düzey komutanların terörden yargılanmaları makama onuruna dokunmadı mı? Sizin gibi düşünmeyen herkesi terörist ilan etmeniz ve toplumda itibarsızlaştırmanız makama onuruna dokunmadı mı?

“BEŞ ŞİRKET BİR YANA HALK BİR YANA POLİTİKASI DOKUNMADI MI?”
Hem cumhurbaşkanı hem de bir siyasi parti lideri olmak cumhurbaşkanlığı makamının kutsallığına zarar vermesi makama onuruna dokunmadı mı? Seçilmişleri bertaraf ederek demokratik hukuk devletine yakışmayan kayyım atamaları makama onuruna dokunmadı mı? Bir kereden bir şey olmaz diyenler ve 9 yaşında kız çocuğuna nikah kıyılabilir diyenler makama onuruna dokunmadı mı? Atatürk ve İsmet İnönü’ye ayyaş denilmesi makama onuruna dokunmadı mı? Beş tane şirket bir tarafa Türkiye halkı bir tarafa yürüttüğünüz politikalar makama onuruna dokunmadı mı? Kendi belediyelerinize kayyım atarken suçlarının ne olduğunu ve cezasız bırakılmaları makama onuruna dokunmadı mı? Şahsen benim onuruma dokundu.”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum