Yılmaz'dan Arınç'a tepki

Bülent Arınç’ın dün bir televizyon programında yaptığı açıklamaya AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz’dan büyük tepki geldi.

Yılmaz'dan Arınç'a tepki
20 Kasım 2020 - 15:16 - Güncelleme: 20 Kasım 2020 - 15:55

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç'ın, dün Habertürk ekranlarında yayınlanan programda yaptığı açıklamalara tepkiler dinmek bilmiyor. Yargı reformuyla alakalı konuşan Arınç, Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala’nın serbest bırakılması gerektiğini savundu. Bu açıklamalar hakkında bir paylaşımda bulunan AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, şunları dile getirdi; “

İFADE HÜRRİYETİ OLARAK DEĞERLENDİRİLEMEZ
Yargıda reformu Demirtaş ve Kavala üzerinden yürütmek yanlıştır! Bu iki isim şimdi salınırsa, asıl o zaman yargıya müdahale algısı pekişecektir. Kimse teröristten, kumpasçıdan bir sözde demokrasi kahramanı çıkarmaya çalışmasın! Milletimizin vicdanı bunu kabul etmez. Dünyanın her yerinde terörü öven, terör eylemine çağıran, teröriste cesaret veren sözler suçtur. İfade hürriyeti olarak değerlendirilmez.

MİLLETİMİZİN MORALE İHTİYACI VAR
PKK terör örgütü lideri Apo‘yu başkanı olarak gördüğünü ve onun heykelini Ankara’ya dikmeyi hedeflediğini söyleyecek kadar PKK’lı olan, maşeri vicdanda mahkum olmuş bir terörsevici üzerinden Yargıda Reform çıkmaz! Çıksa çıksa sırtını terör örgütlerine dayayan bombacı hamilerine moral motivasyon çıkar! Halbuki böylesine zor bir süreçte milletimizin moral ve motivasyona ihtiyacı var.”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum