Yücel Boru ailesinin yeni üyesi

Milli Eğitim Bakanlığı'nın geçtiğimiz aylarda açıkladığı okullardaki öğrencilere hayvan sevgisini aşılama konusundaki projesi kapsamında Yücel Boru Fen Lisesi yönetimi de Gebze'deki ilk adımı attı.

Yücel Boru ailesinin yeni üyesi
11 Eylül 2019 - 09:21 - Güncelleme: 11 Eylül 2019 - 09:42

Gençlere hayvan sevgisinin aşılanması için Milli Eğitim Bakanlığı'nca hayvan sahiplenme ve okul bahçesinde bakılması konusu gündeme getirilmişti. Öyle ki Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, geçtiğimiz aylarda barınaktan sahiplenilen ve Pergel adı verilen köpekle beraber bakanlık bahçesinde poz vermişti. Bundan yola çıkarak, bölgemizin önemli eğitim kurumları arasında yer alan Gebze Yücel Boru Fen Lisesi de alkışlanacak bir işin altına imza attı. Yücel Boru Fen Lisesi Okul Müdürü İsmail Boğa, Gebze'deki barınaktan bir Golden cinsi köpek sahiplendi. Cetvel isimli minik dostumuz Gebze Yücel Boru Fen Lisesi'nin yeni üyesi oldu. Konu hakkında açıklamalarda bulunan İsmail Boğa yaptıkları çalışmayı şöyle nitelendirdi; 

"HOŞ GELDİN CETVEL"
"Yavrularımıza hayvan ve doğa sevgisi kazandırmak amacıyla Sayın Bakanımız Ziya Selçuk'un yurt genelindeki projesini desteklemek istedik ve Pergel'den de ilham aldık. Veteriner hekim sayın Zahid Sarı'nın katkılarıyla Gebze hayvan barınağından sahiplendigimiz Cetvel'i yeni yuvasına kavuşturduk. Genç, dinamik ve başarıya susamış, ülkesi için bilim ve fene büyük katkılar sağlayacağına inandığımız öğrencilerimize, vatan sevgisinin yanında hayvan sevgisini de aşılayabileceğimizi düşündük. Sayın Bakanımız Selçuk'un 2023 vizyonu çerçevesinde adını 'Cetvel' koyduğunuz Golden ile Yücel Boru Fen Lisesi ailesine yeni bir birey daha katıldı. Sevgili dostumuza ailemize hoş geldin diyoruz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum