Zinnur amcalarıyla birlikte ata bindiler

Gebze Belediyesi tarafından, Gaziler Dağı'nda bulunan Atlı Binicilik Merkezi'nde Dünya Engeliler Günü münasebetiyle özel çocuklara binicilik eğitimi verildi.

Zinnur amcalarıyla birlikte ata bindiler
02 Aralık 2019 - 12:12

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bölgemizdeki etkinlikler hız kazanmış durumda bu bağlamda, Gebze'deki özel çocuklar at binme keyfini yaşadılar. Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz çocukları bu özel günlerinde onlar için hazırlanan özel etkinlikte yalnız bırakmadı. Özel çocukların eğitmenler eşliğinde ata bindirildiği etkinlik hem çocukları hem de alilerini oldukça mutlu etti. Başkan Büyükgöz ata binen çocukları manej alanında gezdirerek heyecanlarına ortak oldu.

"BİR NEVİ TERAPİ GÖRÜYORLAR"
Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz yaptığı açıklamada, “Bütün çocuklar ailelerinin kıymetlisidir. Ama bu çocukların ayır bir yeri var. Onlar özel çocuklar ve özel ilgiye muhtaçlar. Biz Gebze Belediyesi olarak her zaman özel çocuklarımızın ve ailelerinin yanındayız. Özel çocuklarımız için hayvanlar terapi özelliği taşıyor. Çocuklarımız burada binicilik eğitimi alarak bir nevi terapi görüyor. Yaptığımız her çalışmanın altında çocuklarımızın geleceği yatıyor. Sosyal belediyecilik anlayışıyla her şey çocuklarımız ve onların geleceği için diyoruz” ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum