AK Parti teşkilatlarında delege heyecanı

AK Parti’de yaklaşan kongre öncesinde heyecan artıyor. Gebze bölgesindeki dört ilçe ile Derince ve Körfez’de yapılacak seçimlerin ardından delegeler netleşmiş olacak. 8 Kasım Pazar günü yapılacak seçimlerde oy verme işlemi 10.00 ile 17.00 arasında gerçekleşecek.

AK Parti teşkilatlarında delege heyecanı
06 Aralık 2019 - 16:09

Bilindiği üzere AK Parti Kocaeli’nde kongreler öncesinde 6 ilçede delege seçimleri tamamlanmıştı. Bununla birlikte Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası’yla birlikte Derince ile Körfez ilçelerinde yapılacak oylama işleminin ardından parti üyelerince delegeler belirlenmiş olacak. Bu bağlamda 8 Kasım Pazar günü AK Parti’yi Gebze bölgesinde hareketli bir gün bekliyor. Öte yandan parti üyelerinin nerelerde oy kullanacağı da belirlendi. AK Parti’nin Kocaeli’ndeki kalesi olan Gebze’de oy verme işlemi 10.00 ile 17.00 arasında yapılacak. Gebze’de oy verme işlemi saat 10.00 ile 17.00 arasında yapılacak. Gebze merkezde yer alan Hacı Halil, Osman Yılmaz ve Mustafa Paşa mahalleleri ile 18 köy mahallesinin delegeleri için sandıklar AK Parti Gebze İlçe Teşkilatı’nda, kalan diğer mahallelerin delege seçimleri ise mahalle teşkilatlarında yapılacak.

DARICA’DA SANDIKLAR MAHALLELERDE KURULACAK
27 bin 400 üyenin oy kullanacağı Darıca’da ise delege seçimleri için sandıklar mahalle teşkilatlarında kurulacak. Parti üyeleri saat 10.00’dan itibaren sandık başına giderek, oylarını saat 17.00’a kadar kullanabilecek. AK Parti Darıca İlçe Teşkilatı’ndan yapılan açıklamada tüm üyeler delege seçimine davet edilirken, “Birlik, dirlik ve kardeşlik için yeniden yollara düşme vaktidir” denildi.

DİLOVASI VE ÇAYIROVA İLÇE BİNASINA GİDECEK
Bununla birlikte AK Parti Çayırova ve AK Parti Dilovası üyeleri, ilçe teşkilat binalarına giderek oylarını kullanacaklar. AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Ekrem Karahan, tüm parti üyelerini oy kullanma işlemine beklediklerini açıklarken, AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut ise, “Partimize gönül vermiş tüm vatandaşlarımızı, delege seçimlerinde oy kullanmaya davet ediyoruz” açıklamasında bulundu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum