Reklam
Reklam

Bakanlıktan GEBKİM MTAL'e ziyaret

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, GEBKİM MTAL'e yaptığı ziyaretin ardından, okulun Ar- Ge Merkezi olması için düğmeye bastı ve 1 milyon TL destek sözü verdi.

Bakanlıktan GEBKİM MTAL'e ziyaret
15 Mart 2021 - 09:21

Bölgemizin eğitime yaptığı yatırımlarla dikkat çeken OSB'lerinden olan GEBKİM'in Dilovası'na kazandırdığı GEBKİM MTAL'e destek sözü. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, GEBKİM MTAL'e ziyaret gerçekleştirdi. Programda Bakan Yardımcısı Özer'in yanı sıra Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, GEBKİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, okul yetkilileri ve öğretmenler hazır bulundu. İngilizce Sokağı, kütüphanesi, öğrencilerin internet ve bilgisayar erişimini kolaylaştırmak amacıyla okulda kurulan EBA Destek Noktası ile toplantı ve spor salonlarına sahip GEBKİM MTAL ana okul binasını gezen Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, gördüklerinden çok etkilendiğini belirterek okulun Ar-Ge Merkezi olması için düğmeye bastı. İlk kez böylesine donanımlı üniversite düzeyinde bir meslek lisesi gördüğü için çok etkilendiğini, tüm bu özverili tavrı için GEBKİM Vakfı’na müteşekkir olduğunu belirten Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer şunları söyledi;

"ÖĞRENCİLER DE ÇOK MUTLU"
“GEBKİM MTAL, laboratuvarından kütüphanesine, spor salonundan yemek hanesine her bölümüyle mükemmel, tüm Mesleki ve Teknik Anadolu liseleri arasında örnek bir okul. En önemlisi de burada eğitim gören öğrenciler mutlu. Mesleki eğitimde 21 ilde 42 Ar-Ge merkezimiz var burayı da 43’üncü Ar-Ge Merkezi yapıyoruz ve bu kadar kıymetli işlerin yapıldığı okulumuza 1 milyon TL’lik destek vereceğiz.

"DAHA İYİ NOKTALARA TAŞIYACAĞIZ"
Bunun karşılığında öğretmen ve öğrencilerimizden Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları kültürünü desteklemelerini, patent, faydalı model, tasarım ve marka üretim ile tesciline odaklanmalarını bekliyoruz. Böylesine başarılı bir okulun görünürlüğünü artırmamız gerekiyor. Sadece Türkiye için değil Avrupa için de rol model olabilecek bu okulumuzu el birliğiyle çok daha ileri bir noktaya taşıyacağız.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum