Belediye Derince'de hareketli günler

BAL şampiyonluğu sonrasında Kütahya’da 3.Lig’e yükselişini ilan eden eski adıyla Demirspor, yeni adıyla Belediye Derincespor’da tatlı telaş başladı. Antrenör Talip Yeşilyurt’un görevi bırakacağı öğrenildi, akademik ligler için alelacele takım oluşturulmaya çalışılıyor.

Belediye Derince'de hareketli günler
15 Mayıs 2019 - 16:28

LİGLER 1 EYLÜL’DE BAŞLIYOR
Sarı-Lacivertli ekibin mevcut kadrosu, 3.Lig için yeterli görülmüyor. Doğal olarak tecrübeli futbolcular transfer edilecek ve bunun için de nakit para gerekecek. Yeni bir yönetim oluşturulması da gündemde olacak. Mevcut başkan Ahmet Güntepe’nin, belediye desteksiz olarak, tek başına bu yükün altından kalkamayacağı ortada olan bir gerçek. Taze kan sağlanması arzu ediliyor. Bu arada TFF, yeni sezonun 1 Eylül’de başlayacağını açıkladı.

ZAMAN KISA, KAYNAKLAR KISITLI
Bu kısa zamanda transfer yapacak, yönetime takviye sağlayacak kulüp, görevi bırakacağı öğrenilen Talip Yeşilyurt’un yerine, lisansı 3.Lig’e uygun olan bir teknik direktör bulmak zorunda olacak. Bu arada yeniden kurulması gereken akademik ligler takımları için de, lisansı bu liglere uygun birçok antrenörle anlaşılması gerekiyor. Yani, Belediye Derince ekibini, şampiyonluktan daha zor bir dönem bekliyor.


YORUMLAR

  • 1 Yorum