Bir iniyor, bir çıkıyor

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, koronavirüs ile ilgili yeni verileri aktardı. Buna göre dün 948 olan vaka sayısı 87 kişi artarak bin 35’e yükseldi.

Bir iniyor, bir çıkıyor
27 Mayıs 2020 - 20:50

Bakan Koca, Sağlık Bakanlığı'nın Türkiye'deki yeni tip koronavirüs vaka ve ölüm sayısına ilişkin son bilgileri paylaştı. Buna göre koronavirüsten bugün hayatını kaybedenlerin sayısı 34 olurken toplam can kaybı 4 bin 431'e çıktı. Öte yandan bugüne kadar toplam vaka sayısının 159 bin 797 kişi olduğu açıklandı.
 
VAKA SAYISINDA ARTIŞ
Bakan Koca tarafından paylaşılan bilgilerde, bugün yapılan test sayısının 21 bin 43 olduğu, pozitif çıkan vaka sayısının ise bin 35 olduğu belirtildi. Bugün iyileşen bin 286 kişiyle birlikte toplam iyileşen hasta sayısının ise 122 bin 793'e çıktığı, yoğun bakım servisindeki hasta sayısının da 723 olduğu Bakan Koca’nın aktardığı bilgiler arasında yer aldı.
 
BAKAN KOCA, “HEP BİRLİKTE TEDBİR”
Ayrıca Bakan Koca yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı; “Veriler, riski küçültmede istikrar sağladığımızı gösteriyor. 83 milyonun başarısı devam etmeli. DAHA FAZLA ÖZGÜRLÜK, tedbirlere eksiksiz uyuma bağlı. Özgürlüğün istediği özveriyi gösterelim. Yeni hayat tarzımız: Kontrollü Sosyal Hayat, HEP BİRLİKTE TEDBİR." 

YORUMLAR

  • 0 Yorum