Reklam
Reklam

Büyükakın, Gebze'de pantolon dikti

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Gebze ziyaretinde uğradığı bir terzi dükkanında eski yıllara gitti. Rahmetli babasının yanında terzilik mesleğinin inceliklerini öğrendiğini söyleyen Başkan Büyükakın, dikiş makinesinin başına geçerek bir pantolonu kendi elleriyle dikti.

Büyükakın, Gebze'de pantolon dikti
04 Mart 2020 - 14:43
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Sultan Orhan Mahallesi’ndeki esnaf ziyaretleri esnasında bir terzi dükkanına girerek dikiş makinasının başına oturdu. Rahmetli babasının yanında terzilik mesleğinin inceliklerini öğrenen Başkan Büyükakın, üzerinden yıllar geçmesine rağmen dikiş dikmeyi unutmadığını gösterdi. AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü İbrahim Pehlivan ve beraberindeki heyet Başkan Büyükakın’a eşlik etti.
 
TERZİ BURHAN’DAN TAM NOT ALDI
Gebze’de yılların esnafı Terzi Burhan’ı ziyaret ederek bereketli işler dileyen Başkan Büyükakın, terzilik mesleğini unutmadığını göstererek bir pantolonu kendi eliyle dikti. Ustalığını gösteren Başkan Büyükakın, Terzi Burhan’dan tam not aldı. Günün anısına bir fotoğrafta çektiren ve Terzi Burhan’ın çalışma azminden büyük bir enerji aldığını ifade eden Başkan Büyükakın, “Bizlerde Terzi Burhan abimiz gibi şehrimize büyük bir azimle hizmet ediyoruz. Fırsat bulduğumuz her anda esnaflarımızı ziyaret ederek işlerinde bereket diliyoruz” açıklamasını yaptı.
 

 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum