Büyükakın, "Yardım için tüm ekiplerimiz hazır"

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Elazığ'da meydana gelen deprem sonrasında sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Büyükakın, "Yardım için tüm ekiplerimiz hazır"
24 Ocak 2020 - 23:16 - Güncelleme: 24 Ocak 2020 - 23:32

Tüm Türkiye'nin gözü kulağı Elazığ'da. AFAD ve Kandilli Rasathanesi'nden yapılan açıklamada Elazığ'ın Sivrice ilçesinde 20:55'te 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem yerin 6,75 kilometre derinliğinde gerçekleşti. Kandilli Rasathanesi daha sonra depremin büyüklüğünü 6.5 olarak güncelledi. Konu hakkında geçmiş olsun dileklerini ileten Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, ilk olarak depremin hemen akabinde, "Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde can kaybı olmamasını temenni ediyor, tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Rabbim ülkemizi ve milletimizi tüm afetlerden muhafaza eylesin" dedi.

"YARDIMA HAZIRIZ"
Can kaybı haberlerinin gelmesinin ardından bir açıklamada daha bulunan Büyükakın, "Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. AFAD ile irtibat halindeyiz. Görev verilmesi halinde ekiplerimiz ivedilikle harekete geçecektir. En büyük temennimiz can kaybının artmamasıdır" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum