Çayırova meclisinden Barış Pınarı'na destek

Kahraman ordumuzun başlattığı ve başarıyla yürüttüğü Barış Pınarı Harekatı’na destek artarak devam ediyor. Son olarak Çayırova Belediyesi’nin meclis üyeleri Başkan Bünyamin Çiftçi’nin öncülüğünde toplanarak, harekata desteklerini açıkladı ve Mehmetçiğin yanında olduklarını vurguladılar.

Çayırova meclisinden Barış Pınarı'na destek
15 Ekim 2019 - 12:43

Çayırova meclisi Barış Pınarı Harekatı için tek ses oldu. Çayırova Belediyesi Başkanı Bünyamin Çiftçi ve meclis üyeleri belediye meclis salonunda bir araya gelerek kahraman Türk askerinin yürüttüğü operasyona destek olduklarını dile getirdi. Gerçekleşen basın açıklamasına Çiftçi’nin yanı sıra AK Parti, CHP, MHP ve İyi Partili meclis üyeleriyle birlikte AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Erkem Karahan ve MHP Çayırova İlçe Başkanı Yunus Emre Düzdaban katılım gösterdi. Meclis grubu adına açıklamayı Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Sadettin Arıkboğa yaptı ve şunları dile getirdi; “Kırk yıldan bu yana karanlık bir ideolojiyle onbinlerce vatandaşımızın hayatına kast eden Güneydoğu Anadolu Bölgemiz başta olmak üzere ülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını engelleyen; bebek, çocuk, kadın dinlemeden insanlarımızı katleden PKK terör örgütü, yok edilmesi gereken bir cinayet şebekesidir.

“YILLARDAN BERİ BÜYÜK MÜCADELE VERMEKTEYİZ”
Devletimiz, güvenlik kuvvetleriyle bölücü terör örgütü PKK’ya karşı yıllardan beri büyük bir mücadele vermektedir. Ülkemiz yalnızca terör örgütüne karşı değil, uluslararası destekçilerine karşı da verdiği büyük mücadele sınırlarımız içinde olduğu kadar sınırlarımız dışında da yürütülmektedir. Teröre karşı milletçe verdiğimiz bu mücadelenin diğer ayağını da Barış Pınarı Harekatı oluşturmaktadır. Suriye topraklarının önemli bir bölümü DAEŞ/PYD/YPG gibi terör örgütlerinin eline geçmiştir. PKK’nın Suriye’deki yapılanması olan PYD/YPG, Kuzey Suriye’de geniş bir alanı kontrol etme imkanı bulmuştur. Bu alan üzerinden ülkemize saldırılar düzenlenmektedir. Bu terör örgütleri Suriye’de yaşanan iç savaşla birlikte ortaya çıkan istikrarsızlıktan faydalanarak kontrol ve otorite imkanı bulmuşlardır.

“MECLİS OLARAK MEHMETÇİĞİMİZİN YANINDAYIZ”
Otoritelerini yüzbinlerce insanı öldürerek ve milyonlarca insanı yerinden ederek sağlayan, en uzun kara sınırımızı sürekli olarak tehdit eden terör örgütleri isimlendirme, görünüş ve üniformaları açısından farklılaşsalar da birbirinin ikiz kardeşidir. Bu zalim örgütlere karşı milli güvenliğimizi sağlamak için uluslararası antlaşmalardan aldığımız yetkiyle Suriye Milli Ordusu ile birlikte Barış Pınarı Harekatı düzenlenmiştir. Bu operasyonun amacı bölgemizi teröristlerden temizlemek ve yurtlarından edilmiş Suriyelileri ülkelerine geri göndermektir. Barış Pınarı Operasyonu’nu belediye meclisleri olarak destekliyor, harekatın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz. Belediye meclislerimiz kahraman Mehmetçiklerimizin yanındadır."


YORUMLAR

  • 0 Yorum