CHP Kocaeli İl Örgütü’nün 37’nci Olağan Kongresi bugün Sekapark’ta bulunan Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. 2.5 saat rötarlı başlayan ve zaman zaman sinirlerin gerildiği kongre artık sona erdi. Harun Yıldızlı, Hikmet Erenkaya ve Bozkurt Uslu'nun kıyasıya yarıştığı kongrede gülen taraf Yıldızlı cephesi oldu. 636 delegenin oy kullandığı kongrede, Harun Yıldızlı 322 oy alarak CHP'nin yeni Kocaeli İl Başkanı oldu. Hikmet Erenkaya 256 oy, Bozkurt Uslu ise 28 oy aldı.
HARUN YILDIZLI'NIIN KAZANAN LİSTESİ
Hakan Altıparmak, Pınar Atabay, Baran Aydın, Batuhan Bayındır, Ahmet Çalık, Berna Çetin, Gülşah Çubuklu, Gökhan Darcan, Bilgi Dehmen, Mehmet Demirtaş, Metin Düzgün, Yaprak Fidancı, Mehmet Nazım Gençtürk, Birgül Gök, Sema Altunel Güven, İsmet İşeri, Hikmet Koçoğlu, Bilal Özşahin, Bülent Sarı, Mehmet Solakoplu, İsmail Sungur, Selim Tetik, Barış Topal, Ali Yapa.
KURULTAY DELEGELERİ
anıl Acurman, Ozan Aksu, Gökhan Aktaş, Fahrettin Aktaş, Kardelen Beytaş, Satı Bozkurt, Zennure Çataltepe, Recep Dursun, Gülay Eyisabuncular, Ercan Gökdemir, Hurşit Güneş, Musa Haydaroğlu, Fatma Kaplan Hürriyet, Muhip Kanko, Mehmet Ali Kaplan, Birkan Koçak, Vedat Küçük, Olcay Öğüt, Gülay Özbay Salman, Cengiz Sarıbay, Gülseren Solmaz Altunal, Cihan Soylu çiçek, Suat Ülkü, Bülent Yıldız, Selim Yıldız, Özgür Yıldızlı.
1 NOLU SANDIK (BAŞİSKELE, ÇAYIROVA, DARICA)
Kullanılan Oy: 145
Harun Yıldızlı : 94
Hikmet Erenkaya: 44
Bozkurt Uslu: 6
Geçersiz: 0
2 NOLU SANDIK (DERİNCE, DİLOVASI, GEBZE)
Kullanılan Oy: 149
Hikmet Erenkaya: 72
Harun Yıldızlı: 59
Bozkurt Uslu: 17
Geçersiz: 1
3 NOLU SANDIK (GÖLCÜK, İZMİT, KANDIRA)
Kullanılan oy: 160
Hikmet Erenkaya: 95
Harun Yıldızlı: 61
Bozkurt Uslu: 3
Geçersiz 1
4 NOLU SANDIK (KARTEPE, KARAMÜRSEL, KÖRFEZ)
Kullanılan oy: 156
Harun Yıldızlı: 108
Hikmet Erenkaya: 44
Bozkurt Uslu: 2
Geçersiz 2
HARUN YILDIZLI'NIIN KAZANAN LİSTESİ
Hakan Altıparmak, Pınar Atabay, Baran Aydın, Batuhan Bayındır, Ahmet Çalık, Berna Çetin, Gülşah Çubuklu, Gökhan Darcan, Bilgi Dehmen, Mehmet Demirtaş, Metin Düzgün, Yaprak Fidancı, Mehmet Nazım Gençtürk, Birgül Gök, Sema Altunel Güven, İsmet İşeri, Hikmet Koçoğlu, Bilal Özşahin, Bülent Sarı, Mehmet Solakoplu, İsmail Sungur, Selim Tetik, Barış Topal, Ali Yapa.
KURULTAY DELEGELERİ
anıl Acurman, Ozan Aksu, Gökhan Aktaş, Fahrettin Aktaş, Kardelen Beytaş, Satı Bozkurt, Zennure Çataltepe, Recep Dursun, Gülay Eyisabuncular, Ercan Gökdemir, Hurşit Güneş, Musa Haydaroğlu, Fatma Kaplan Hürriyet, Muhip Kanko, Mehmet Ali Kaplan, Birkan Koçak, Vedat Küçük, Olcay Öğüt, Gülay Özbay Salman, Cengiz Sarıbay, Gülseren Solmaz Altunal, Cihan Soylu çiçek, Suat Ülkü, Bülent Yıldız, Selim Yıldız, Özgür Yıldızlı.
1 NOLU SANDIK (BAŞİSKELE, ÇAYIROVA, DARICA)
Kullanılan Oy: 145
Harun Yıldızlı : 94
Hikmet Erenkaya: 44
Bozkurt Uslu: 6
Geçersiz: 0
2 NOLU SANDIK (DERİNCE, DİLOVASI, GEBZE)
Kullanılan Oy: 149
Hikmet Erenkaya: 72
Harun Yıldızlı: 59
Bozkurt Uslu: 17
Geçersiz: 1
3 NOLU SANDIK (GÖLCÜK, İZMİT, KANDIRA)
Kullanılan oy: 160
Hikmet Erenkaya: 95
Harun Yıldızlı: 61
Bozkurt Uslu: 3
Geçersiz 1
4 NOLU SANDIK (KARTEPE, KARAMÜRSEL, KÖRFEZ)
Kullanılan oy: 156
Harun Yıldızlı: 108
Hikmet Erenkaya: 44
Bozkurt Uslu: 2
Geçersiz 2