Reklam
Reklam

CHP'li Soyluçiçek çalışmalarını anlattı

CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek, esnaflarla bir araya geldikleri süreçlerde neler konuşulduğunu ve Çayırova’da ne gibi çalışmalar yaptıklarını anlattı.

CHP'li Soyluçiçek çalışmalarını anlattı
18 Nisan 2021 - 14:01 - Güncelleme: 18 Nisan 2021 - 14:03
Koronavirüs sürecinin beraberinde yaşanan ekonomik sıkıntılarda esnaf ve vatandaşla bir arada olmaya gayret gösteren CHP Çayırova İlçe Başkan Cihan Soyluçiçek, bu süreçte neler yaptıklarını anlattı. CHP’li Soyluçiçek, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı; “Esnafla mahalle temsilcilerimiz, üyelerimiz, yöneticilerimiz, delegelerimiz, meclisimiz her ay olduğu için meclise kadar olan süreçte demokrasinin göz bebeği olan muhtarlarımızı sürekli ziyaret ediyoruz. Vekilleri muhtarlarla buluşturduk. Çünkü bir mahallenin en büyük devlet temsilcisi muhtarlardır. Muhtarlar mahalledeki her şeyi bilir. Belediyeler kendi ilçesi veya belde ili sınırları içinde muhtarlara çok iyi şartlar yaratırlarsa halka dokunacak en büyük anahtarlar kesinlikle muhtarlardır. Biz muhtarlarla olan ilişkimizi üst düzey tuttuk. Haberin kaynağı muhtardır. Muhtarın evi bellidir. Kapısı çalınır, şikayet edilir, dilekte bulunulur, yardım istenir.

“BİN AİLEYE YARDIM KOLİSİ DAĞITTIK”
Bu doğrultuda pandemi döneminde bin aileye yakın yardım kolileri verdik. Whatsapp hattı kurduk. Size ulaşamayan vatandaş oradan yazarak iletişim kurabilirler. Gerek kendimizin gerek yardımsever insanlarımızın bizlere destek noktasında gönderdiği kolilerin ulaştırılması, gerek bizden örgüt olarak partinin yardıma muhtaç insanların kimlikleri sorgulanmadan, siyasi düşünceleri sorgulanmadan insani yaşam şartlarına dokunma noktasında kalbine bir damla mutluluk sağlamak için o evlere gitmeye, yardım etmeye çalıştık.

“KRİZ MASASI TALEBİMİZ REDDEDİLDİ”
Hayatlarını hiçe sayan sağlıkçılar noktasında ilçedeki aile hekimlerinin tamamının ziyaret ettik. Elimizden geldiğince hijyen malzemeleri noktasında doktorlarımıza ulaştık. Muhtarlarımızı hep dinledik. Mahalle temsilcilerinin kendi komşu ve etrafındakilerle ilgili bilgilerin akışını sağladık. İlçe sınırları içinde yardım noktasında, vatandaşa temas noktasında siyasi parti kimliğini bir kenara bırakalım belediye dahil olmak üzere bir kriz masası talebimiz yerine getirilmedi. Yardımları tek elden her yere ulaşması amacımızdı.”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum