Reklam
Reklam

CHP'li Soyluçiçek, Yenigün'e gündemi değerlendirdi

Cumhuriyet Halk Partisi Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek, Yenigün’e konuştu. Gündemi değerlendiren Soyluçiçek, Çayırova halkı adına etkin bir muhalefet yapmayı sürdüreceklerini belirtti.

CHP'li Soyluçiçek, Yenigün'e gündemi değerlendirdi
08 Nisan 2021 - 17:23
CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek, gazetemizin sorularına cevap verdi. Yoğun bir hafta geçiren Çayırova siyasetinde gezen kulisleri değerlendiren CHP’li başkan önceki gün belediye meclisindeki yaşananlara tekrar değindi. 2020 yılı denetim raporuyla alakalı CHP’nin meclise sunduğu raporla ilgili sorumuzu yanıtlayan Soyluçiçek, “CHP’nin derdi Çayırova halkı adına üzüm yemek bizim bağcı ve bağcılarla işimiz yok. Bu minvalde etkin bir muhalefet sürdürmeye devam edeceğiz. Biz tüm yönetimimiz ve meclis üyelerimiz ile sahadayız doğru argümanlarla gündem belirliyoruz” dedi.

BU İDDİALAR GÜNDEMİ
DEĞİŞTİRME ÇABALARI
Yenigün’ün, ‘Meclis gününün aynı akşamı AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Servet Günay’ın özel davetiyle ofisinde buluştuğunuz söyleniyor bu iddia doğru mu?’ sorusuna Soyluçiçek, “Kesinlikle öyle bir şey yok olmadı. Sadece meclis sonu AKP’nin ilçe başkanı belediye çıkışında bana laf dokundurdu bende esprili bir şekilde ona karşılık verdim. Biz Çayırova’da siyaset dilini kırıcı ve ayrıştırıcı değil barışçıl ve birleştirici bir üslupla kullanıyoruz. Bu söylemler Çayırova’daki entrikaların üstünü örtmek için bilinçli bir şekilde üretiliyor. Varsayalım böyle bir buluşma gerçekleşmiş olsun, o masada sadece Çayırova’nın geleceği konuşulur. Biz bu şehir için tüm değerlerle bir araya gelmekten asla kaçınmayız. Ayrıca bizler bu kentin insanlarıyız, arkadaşız bir birlerimizi yıllardır tanıyor aynı şehirde aynı sokaklarda geziyor bir araya gelmelerimiz anormal olmaz” diye ifade etti.

GAZETELERLE EN UFAK
BİR SORUNUMUZ YOK
“Mecliste açıklanan raporunuz sanki bir medya kuruluşunun üzerine kurgulanmış gibi hazırlanmış. CHP’nin gazetelerle mi bir sorunu var yoksa bu politika kişisel mi?” sorusuna ise Soyluçiçek, “CHP’nin ne genelde ne de yerelde gazetelerle ve gazetecilerle en ufak bir sorunu yoktur. CHP, Türkiye’de olduğu gibi Çayırova ve Gebze bölgesinde basın özgürlüğünü savunuyor. Mecliste bahsi geçen medya kuruşuyla ilgili de sorunumuz yok. Biz o rakamları ve yandaş medya kuruluşuna sağlanan ayrımcılığı gündeme taşıdık. Gazeteciler kamu yararına milletin çıkarları doğrultusunda ahlaklı bir meslek erbabı olarak hizmet vermeli. Bizim burada vurguladığımız şey ortaya bir iş üretilecekse bu işin bölgemizdeki firmalarımızın ve gazetelerimizin eşit bir şekilde paylaştırılmasından yanayız. Ama işi sadece gazetecilik olanların” dedi.

FATMA KAPLAN HÜRRİYET
HALKIN GERÇEK BAŞKANI
Yenigün’ün, “Çayırova belediye meclisi ile İzmit belediye meclisi aynı gün gerçekleşti. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet başkan seçildikten sonra kurulan birçok firmaya toplamda 26 milyon TL’lik doğrudan temin yöntemiyle iş verdiği hazırlanan 59 sayfalık raporla ortaya çıktı ve işin dahası bu firmaların sahiplerinin ise ya aktif CHP’li ya da CHP’nin önemli isimlerinin yakınlarının olmasıydı. Bu konuda ne düşünüyorsunuz” sorusuna açıklık getiren Soyluçiçek, “Konuyla alakalı en ufak bir bilgi sahibi değilim. Sizden duydum bu iddiayı. Medyaya tasınmış̧ bir söylem ise zaten Fatma başkanım gereken açıklamayı ayrıntılı bir şekilde yapmıştır. Biz de il başkanımız öncülüğünde ilçe başkanları toplantısın da gündem olursa sorar öğreniriz ama Türkiye İstanbul’dan Ankara’ya İzmit’ten İzmir’e CHP’li belediyelerin halk tabanlı hizmetleri konuşuyor, AKP’li belediyelerde neler konuşuluyor onlara bakmak lazım” ifadelerini kurdu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum