• Reklam
Reklam
Reklam

DEVA Gebze, basınla bir araya geldi

DEVA Partisi Gebze İlçe Başkanı Av. Kemal Memiş, gerçekleştirdiği basın toplantısında, “Parti olarak Gebze ve Türkiye siyasetine çok nitelikli insanlar kazandırdık” dedi.

DEVA Gebze, basınla bir araya geldi
06 Nisan 2021 - 12:01
DEVA Gebze, basının karşısına çıktı. İlçe parti binasında bir basın toplantısı gerçekleştiren DEVA Partisi Gebze İlçe Başkanı Av. Kemal Memiş, burada partisi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye ve Gebze siyasetine nitelikli ve liyakatli insanlar kazandırdıklarını belirten Memiş, yaptıkları çalışmalarla Gebze’de isimlerini duyurmak istediklerini belirtti. Memiş, toplantıda yaptığı açıklamalarda şunları dile getirdi;  “Pandemi koşullarıyla birlikte yaşamayı esas alıp, ona göre bir yol ve yöntem belirlemek zorundayız. Ülkemizde ve dünyamızda bunun etkileri devam edeceğe benziyor. Gebze gibi büyük bir ilçeye yakşır, merkeze oynayan siyasi parti olarak buna göre bir teşkilat binası oluşturduk. 9 Mart 2020’den bu yana faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Tüm Türkiye’de il başkanı atamalarını bitirdik ve kongrelerimizi yapıyoruz. DEVA Partisi olabilecek bir erken seçimde seçime girebilecek. Demokrasi ve Atılım Partisi, kuvvetler ayrılığı ilkesine ve hukukun üstünlüğüne inanan, katılımcı demokrasinin hakim olduğu, ifade ve basın özgürlüğü olmak üzere tüm özgürlüklerin garanti altına alındığı, ayrımcıların yaşanmadığı, hesap verebilir, denetlenebilir, insan onuruna yakışır bir refah seviyesine ulaşılması ve güzel bir geleceğin oluşturulması ilkesiyle kurulmuştur.

“PARTİ PROGRAMU UZUN
ÇALIŞMALARLA HAZIRLANDI”
Parti programımız çok uzun çalışmalarla hazırlanmıştır. Parti tamamen Türkiye gerçekleriyle örtüşecek bir yol haritası ortaya koyuyor. Türkiye’nin ihtiyacı olan değerler neyse DEVA Partisi de o yolda çalışmalarını ortaya koyuyor. Gebze olarak 18 Ekim’de atamız gerçekleşti ve kurucu yönetim çalışması yaptık. Yönetimde birçok arkadaşımız gönüllülük başvurusu sonrasında yönetimimizde yer aldık. Liyakati daha ilk adımda esas alıyoruz. İlk attığınız adım nasıl giderse, yolunuzu da öyle çizersiniz. 8 Kasım’da kongremizi gerçekleştirdik ve seçilmiş yönetim olarak yola çıktık. Yönetimde öncelikle iyi insan kriteri koyuyoruz, işinde başarılı ve parti programına uygun, partinin değerlerine sadakat gösteren isimlerle yol yürüyoruz.

“YÖNETİMDEKİ HERKESİN CV’Sİ DOLU”
Türkiye’nin ihtiyacı olan işi ehline vermek konusuna biz parti çalışmalarının en başında dikkat ettik. Pandemi şartlarına rağmen yönetim olarak büyük bir özveri gerçekleştirdik. Gebze’nin meseleleri ve sorunlarıyla alakalı çözüm yollarını da konuşuyoruz. Sahada ve sokakta olan insanlarız. Hiçbirimiz toplumdan kopuk yaşayan insanlar değiliz. Her arkadaşımız bir siyasi partiyi idare edebilecek kapasiteye sahip. Yönetimdeki herkes CV’si dolu arkadaşlar. Biz başta Türkiye’ye ve Gebze’ye çok nitelikli insan kazandırmış olduk. Siyasetin kirlendiği bir ortamda, bu arkadaşlarımızı Türk siyasetine kazandırmamız çok büyük bir hediyedir.

“ADIMIZI İCRAATLERLE DUYURMAK İSTİYORUZ”
Yapığımız icraatlerle Gebze’de adımızı duyurmak istiyoruz. Ortak aklın ve istişarenin zaruri olduğuna inanıyoruz. Gebze’de 40 mahalle var. Bugün itibariyle 20 mahalle temsilcimizin atamasını oluşturduk. Kırsal mahallelerde de Tepemanayır’da atama gerçekleştirdik. Üye olarak Türkiye’deki herkese kapımız açık. Bugün itibariyle 700 üyemiz var. Biz önce kendi tabanımızı oluşturmak istiyoruz. Kendi teşkilatlanmalarımızı DEVA’ya gönül verenlerden oluşturalım daha sonra da diğer partilerde görev yapan isimlere kapı açarız diye bir düşünce var. Önce kendi tabanımızı sağlam oturtmalıyız ki, Türkiye siyasetinde sağlam bir şekilde yer alalım. Gebze’de teveccüh tahmin ettiğimizden çok fazla. Sahaya çıktığımız zaman hükümete yönelik çok ciddi bir refleks var. İktidarın yüzde 30’ların altında olacağına dair görüşler var.

“DEVA PARTİSİ MERAK EDİLİYOR”
DEVA Partisi de merak edilen bir parti. Genel başkanımızı merakla ve titizlikle takip ediyorlar. Bizim çok çalışmamız gerekiyor. Türkiye’de sadece iktidar değil, muhalefet sorunu da var. Vatandaş, kavgalardan sıkılmış durumda. Muhalefeti yapmak için yerel unsuru tanımanız lazım. Bir Gebze çalıştayı yaparak, sorunları ortaya koymak istiyoruz. Gebze’nin avantaj ve dezavantajlarını ortaya çıkaracağız ve bu yönüyle Gebze’de projelerimizi ortaya koyacağız.” Memiş’in açıklamalarından sonra ilçe yönetimindeki isimler de kendilerini tanıttı. Toplanı günün anısına çekilen fotoğrafla sona erdi.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum