Reklam
Reklam

Dilovası, millet bahçesine kavuşuyor

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir’in seçim beyannamesinde yer alan Dilovası Millet Bahçesi 12 Nisan’da ihaleye çıkıyor.

Dilovası, millet bahçesine kavuşuyor
23 Şubat 2021 - 11:06 - Güncelleme: 23 Şubat 2021 - 11:16
Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, geçtiğimiz hafta Ankara’da AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Cemil Yaman, Mehmet Akif Yılmaz, Radiye Sezer Katırcıoğlu ve Sami Çakır’ın da katıldığı toplantıda Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile bir araya geldi. Toplantıda Dilovası için önemli projeler masaya yatırıldı. Görüşmede, Başkan Şayir’in seçim beyannamesinde söz verdiği Millet Bahçesi de gündeme getirildi. Projesi geçtiğimiz ay hazırlanan ve TOKİ tarafından Dilovası Bayraktepe mevkisine yapılacak olan Millet Bahçesi’nin Bakan Kurum’un tarafından hızlandırılması talimatı verilmesinin ardından yapılan görüşmeler sonrası Millet Bahçesi’nin 12 Nisan’da ihaleye çıkarılacağı müjdesi geldi. 

MİLLET BAHÇESİ’NDE NELER OLACAK? 
207 dönüm alan üzerine yapılacak olan Millet Bahçesi içerisinde; bin 500 metrekare tema bahçesi, 9 bin 100 metrekare etkinlik alanı, 550 araçlık otopark, bin 250 metrekare yöresel ürün satış alanı, 2 bin 500 metrekare üretim bahçesi, 170 metrekare tohum kütüphanesi, bin 570 metrekare spor sahaları, 1.2 kilometre yürüyüş ve bisiklet parkuru, 2 bin 200 metrekare alana millet Kıraathanesi içinde kafeterya ve seyir terası, Millet bahçesi içerisinde genel olarak 52 adet çardak, 47 piknik masası, mescid, lavabolar ve çeşitli yerlerde çeşmeler yer alacak. AŞKLA ÇALIŞINCA OLUYOR 
Dilovalılarla Millet Bahçesi müjdesini paylaşan Başkan Şayir, yaptığı açıklamada, “İlçemizin geleceği ve halkımızın refahı için çalışıyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana çok güzel gelişmeleri hep birlikte yaşıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz Ankara ziyaretlerinin meyvelerini almaya devam ediyoruz. Son olarak Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ve Kocaeli milletvekillerimiz ile geçtiğimiz hafta yaptığımız toplantı sonrası TOKİ tarafından ilçemize yapılacak olan millet bahçemizin müjdeli haberini aldık. 

İLK KAZMA KISA SÜREDE VURULACAK
12 Nisan’da yapılacak ihalenin ardından Dilovası Millet Bahçesi’nin ilk kazması kısa sürede vurulacaktır. Halkımızın aileleriyle birlikte güzel vakit geçirebileceği, dinlenerek streslerini atabileceği, doğa ile iç içe olabilecekleri Millet Bahçemiz ile “Yükselen Şehir Dilovası” için önemli bir adımı daha hep birlikte gerçekleştireceğiz inşallah. Aşkla çalışınca güzel şeyler olmaya devam ediyor. Dilovası her geçen gün hak ettiği hizmeti almaya devam edecektir” dedi. 

Şayir, Ankara'da Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'la bir araya geldi

YORUMLAR

  • 0 Yorum