Fatih'te Palyatif Bakım Merkezi açıldı

Gebze Fatih Devlet Hastanesi bünyesinde "Palyatif Bakım Merkezi" açılışı gerçekleştirildi.

Fatih'te Palyatif Bakım Merkezi açıldı
24 Haziran 2019 - 15:24 - Güncelleme: 24 Haziran 2019 - 16:14

Gebze Fatih Devlet Hastanesi'nin yenilenen binasında hastanenin bölgenin önemli derecede ihtiyaç duyduğu ve yoğun bakım hizmetlerinin biraz daha rahatlamasını sağlayack Palyatif Bakım Merkezi, bugün gerçekleşen törenle açıldı. Programa Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, Fatih Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Gökhan Nalbant ve STK temsilcileri katılım gösterdi. 

15 YATAK KAPASİTESİYLE HİZMET
Beslenme sıkıntısı yaşayan, hastalığına bağlı yatak yarası olan, solunum sıkıntısı nedeniyle solunum cihazlarıyla hayatlarını devam ettirmek durumunda kalan ve yoğun bakımdan çıkmalarına rağmen henüz evinde tedavi edilemeyecek durumda olan hastaları tedavi etmek amacıyla açılan Palyatif Bakım Merkezi, tek kişilik odalarda 15 yatak kapasitesi ile hizmet verecek.

BÖLGEMİZE HAYIRLI OLSUN
​​​​​​Palyatif Bakım Merkezlerinin önemine dikkat çeken Gebze Fatih Devlet Hastanesi Başhekimi Nalbant; "Özellikle son dönem hastaları, kanser, ALS, MS, nörolojik rahatsızlıklar ve felçli hastaların hastane ortamında tedavi almaları için elzem bir servis olan Palyatif Bakım Merkezleri ülkemizde giderek yaygınlaşıyor. Hastanemizde bölgenin ihtiyaçlarını karşılamak adına böyle bir birime ihtiyaç vardı. Bu merkezin kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hastanemize ve bölge halkına hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum