Gebze Belediyesi yerel gazetecileri yok saydı!

Hünkar Çayırı'nın geçtiğimiz günlerde Gebze Belediyesi'ne devredilmesi bölgede büyük bir sevinçle karşılanmıştı. Ancak Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz'ün bugün Hünkar Çayırı'nda gerçekleştireceği toplantı hakkında belediyenin aldığı karar büyük tepki topladı.

Gebze Belediyesi yerel gazetecileri yok saydı!
12 Aralık 2019 - 12:34 - Güncelleme: 12 Aralık 2019 - 15:17

Bilindiği üzere Hünkar Çayırı'nın satışı gündeme geldiği günden bu yana yerel gazeteler, STK'lar, partiler ve kısacası tüm Gebze kamuoyu bir olmuş ve Fatih Sultan Mehmet'in otağını kurduğu büyük kültürel mirasımız için geniş çaplı bir mücadele başlatımıştı. Yaşanan süreç sonrasında kültür mirasımızın satışından vazgeçilmiş ve bir süre önce de Hünkar Çayırı'nın Gebze Belediyesi'ne devredildiği duyurulmuştu. Bu mücadelenin ateşini yakan Gebze yerel gazetelerin bugün karşılaştığı ayrımcı tutum, akıllarda soru işareti bıraktı.

NEDEN SADECE AJANS TEMSİLCİLERİ?
Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, bugün Hünkar Çayırı'nda bir basın toplantısı düzenleyecek. Ancak düzenlenen toplantıya sadece bölgemizdeki ajans temsilcilerinin davet edilmesi tepki çekti. Bu mücadelenin en başından bu yana en ön saflarda yer alan yerel gazetelerin temsilcilerinin programa davet edilmemesi çifte standart olarak yorumlandı. Siz değerli okurlarımızın hatırlayacağı üzere Gebze Yenigün Gazetesi olarak Hünkar Çayırı'na ilişkin yürütülen tüm mücadelede yer almış ve Gebze'nin hakkının Gebze'ye teslim edilmesinde büyük bir çaba sarf etmiştik.

YORUMLAR

  • 0 Yorum