Reklam
Reklam

Gebze'de 3 bin 310 öğrenci okullarına kavuştu

Gebze genelinde 27 köy okulunda 3 bin 310 öğrenci yüz yüze eğitime tam bir şenlik havasında başladı.

Gebze'de 3 bin 310 öğrenci okullarına kavuştu
22 Şubat 2021 - 15:09 - Güncelleme: 22 Şubat 2021 - 15:17
Tüm Türkiye’de olduğu gibi Gebze’de de köy okulları yüz yüze eğitime kaldığı yerden başladı. Bu bağlamda Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan ve Pelitli Mahallesi Muhtarı Zafer Ceyhanlı, Pelitli Halil Çelik İlkokul ve Ortaokulu’nda öğrenciler ile bayrak töreninde buluştu. Yoğun kar yağışının ardından güneşli bir havada başlayan yüz yüze eğitimde öğrencilerin sevinci görülmeye değerdi. İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başlayan törende öğrencilere hitaben kısa bir selamlama konuşması yapan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, “Bahar günündeki bahar çiçekleri gibi açmış biricik evlatlarım sizleri sevgiyle, muhabbetle selamlıyorum. Uzun bir süre salgın nedeniyle evlerinizde okuldan uzak kalmak zorunda kaldınız. Ders başı yaptığınız bugünden itibaren; kurallara, sosyal mesafe ve diğer hijyen kurallarına harfiyen uyalım. Sağlıklı ve başarılı bir eğitim dönemi diliyorum. Rabbim derslerinizde zihin açıklığı versin inşallah” dedi.

Kaymakam Güler, Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan,  Pelitli Halil Çelik İlkokul ve Ortaokulu’nda
düzenlenen bayrak törenine katıldı.

 
ÖĞRENCİLERE HEDİYE
Başkan Büyükgöz’ün ardından kısa bir selamlama konuşması yapan Gebze Kaymakamı Mustafa Güler ise, “Sevgili öğrencilerimiz iyi bir insan, iyi bir meslek sahibi olabilmek için başladığınız eğitim hayatınızın başarılarla dolu olmasını diliyoruz. Hepinize derslerinizde başarılar diliyorum” dedi. Törenin ardından sınıfları Kaymakam Güler ile birlikte gezen Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, öğrencilere kırtasiye malzemelerinden oluşan hediyeleri takdim etti. Kaymakam Güler ve Başkan Büyükgöz daha sonra öğretmenlerle de görüşerek talep ve görüşlerini dinledi.   

Büyükgöz, öğrencilere kırtasiye malzemelerinden oluşan hediyeleri takdim etti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum