Reklam
Reklam

Gebze'de dev denetim

İçişleri Bakanlığı’nın 14 maddelik ‘Dinamik Denetim Süreci’ konulu genelgesi sonrasında bugün Gebze’de çok sıkı denetimler yapıldı. 63 denetim ekibi ve buna bağlı 407 personel, 752 iş yeri ile 2 bin 842 kişiyi denetledi.

Gebze'de dev denetim
06 Mart 2021 - 15:32 - Güncelleme: 06 Mart 2021 - 15:43
İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelge doğrultusunda 81 ilde dinamik denetim modeline geçildi. Bu kapsamda Gebze’de de restoran, market, pastane, manav, kıraathane ve toplu taşıma araçları gibi işyerlerine yönelik geniş kapsamlı denetimler yapıldı. Genelge kapsamında “Dinamik Denetim Modeli”ni yerinde uygulayan Kaymakam Mustafa Güler, denetim ekibinde bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Selamet Güner, Emniyet Müdürü Adil Uğur Bilgili, Jandarma Komutanı Binbaşı Barış Eke, Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu, Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, Mal Müdürü Satılmış Cem Öksüz, Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, İlçe Müftüsü Selçuk Kılıçbay, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü İsmail Kara ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdür Vekili Abdurrahman Tokmak ile kahvehane, restoran, kafe, kuaför, berber, lokanta, market ve toplu taşıma araçları gibi birçok iş yeri ve faaliyet alanında tedbirlere uyulup uyulmadığını kontrol etti.    

Kaymakakam Güler toplu taşıma araçlarını da denetledi.
 
HEDEF MAVİ KATEGORİ
Restoranların girişinde ve içerisinde bulunan pandemi uyarılarına dikkat çeken Kaymakam Güler, genelgede belirtilen yüzde 50 kapasite ve hijyen kurallarına uyulması gerektiğini belirtti. Esnaf ve vatandaş ile sohbet eden Güler, "Tüm Türkiye’de dinamik bir denetim var. Bu denetimler için ekiplerimiz sürekli sahada olacak. Turuncudan kırmızı kategoriye çıkmak istemiyoruz. Eğer bu kontrollü normalleşme iyi yönde devam ederse önce sarı olup daha sonra mavi kategoriye ulaşırız. Tüm esnaf ve vatandaşlarımızdan en büyük talebimiz kurallara uymaları. Bunu ancak birlikte başarabiliriz. Vaka sayıları arttığında kısıtlamalarla birlikte özellikle küçük esnafımız mağdur oluyor. Maske, mesafe, temizlik kurallarına uyduğumuz müddetçe vaka sayılarını kontrol altına alabiliriz” dedi. "Dinamik Denetim Modeli" çerçevesinde ilk gün 752 işyeri ve 2842 kişinin denetlendiğini belirten Kaymakam Güler, 63 denetim ekibi ve 407 personel ile dinamik denetim sürecinin aralıksız devam ettirileceğini belirtti. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum