Gebze'den ordumuza zafer duaları

Türkiye’nin gözü kulağı, TSK’nın ülkemizin güney sınırındaki terör tehdidine karşı başlattığı Barış Pınarı Harekatı’nda olurken, Gebze’nin gündeminde de operasyonun gururu vardı. Bu kapsamda tüm Türkiye’de olduğu gibi bölgemizdeki camilerde de Fetih Suresi okundu, ordu ve millet için dua edildi.

Gebze'den ordumuza zafer duaları
11 Ekim 2019 - 10:06

Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekâtı bugün 3’üncü gününde. Sınır güvenliğimizi sağlamak üzere başlatılan dev operasyon, tüm Türkiye’de olduğu gibi Gebze’nin de gündeminin ilk sırasına oturdu. Teröristlere hava ve kara operasyonlarıyla büyük darbe vurulurken, Başkan Recep Tayyip Erdoğan, hareket kapsamında 277 teröristin öldürüldüğünü açıkladı. 

GEBZE’DE FETİH SÜRESİ OKUNDU
Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı’nın zaferle sonuçlanması için Gebze’de de Fetih suresi okundu. Ordu ve millet için edilen dualara Gebzeliler hep birlikte ‘amin’ dedi.

SİYASİLERDEN DESTEK
Bununla birlikte bölgemiz belediye başkanları da sosyal medya hesaplarından mesaj paylaşarak ordumuza güç ve kuvvet temennisinde bulundu. Bu doğrultuda Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, “Rabbim kahraman ordumuzu muhafaza ve muzaffer eylesin” derken, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık ise, “Sefer bizden, zafer Allah’tan. Gazamız mübarek olsun. Rabbim ordumuzu muzaffer eylesin, ayaklarına taş değdirmesin” açıklamasını yaptı. Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi’nin mesajı, “Vatanımızın güvenliği ve milletimizin huzuru için başlatılan Barış Pınarı Harekatı’nda kahraman ordumuzu Rabbim muhafaza ve muzaffer eylesin” şeklinde olurken, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir de, “Allah askerimizi emin, ‬ordumuzu muzaffer eylesin” ifadeleriyle Barış Pınarı Harekatı’nda bulunan Mehmetçiklerimize destek verdi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum