Gebze'den uzayı gözlemlediler

Gebze’nin önde gelen eğitim kurumlarından biri olan Mustafa Üstündağ Ortaokulu’nda sıra dışı eğitim örneği sergilendi. Dün akşam okul bahçesinde buluşan 7-C sınıfı öğrencileri, Fen Bilgisi Öğretmeni İlker Şimşek’in gözetiminde teleskopla Ay ve Jüpiter’in uydusunu gözlemledi.

Gebze'den uzayı gözlemlediler
15 Ekim 2019 - 09:53 - Güncelleme: 15 Ekim 2019 - 10:02

İlçemizde eğitim kalitesi olarak dikkat çeken ve öncü okullar arasında yer alan Mustafa Üstündağ Ortaokulu, adından söz ettirmeye devam ediyor. Okulda Dünya Astronomi Haftası kapsamında dikkat çekici bir etkinlik düzenlendi. Mustafa Üstündağ Ortaokulu Fen Bilgisi Öğretmeni İlker Şimşek’in öncülüğünde okul bahçesinde buluşan 7-C sınıfı öğrencileri ve veliler Ay ve Jüpiter uydusunu gözlemledi. Öğrenciler teorik eğitimin yanı sıra uygulamalı eğitimin tadını doyasıya çıkarttı. Dün aksam saat 20.00 ile 20.30 arasında okul bahçesinde buluşan öğrenci ve veliler, Şimşek’in kurduğu düzenekten farkı bir dünyayı keşfetmenin tadını çıkarttılar.

VELİLER TEŞEKKÜR ETTİ
Düzenlenen etkinlik hakkında öğrenci ve velilere bilgi aktaran Fen Bilgisi Öğretmeni İlker Şimşek, Dünya Astronomi Haftası’ndan bahsetti ve gözlem yapılan teleskopun geri dönüşümden elde edilen gelirle okula kazandırıldığını sözlerine ekledi. Ayrıca Şimşek, öğrencilerin yerinde ve uygulamalı eğitim sayesinde her zaman daha etkin bir şekilde olayları kavradığını ve okul olarak bu tarz etkinlikleri arttırarak devam etmek istediklerini belirtti. Veliler ise Öğretmen Şimşek’e uygulamalı etkinlik için teşekkürlerini sunarken çocuklarının çok büyük keyif aldığını aktardılar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum