Gebze Koç yeni hedeflere yelken açtı

Gebze’nin en başarılı okullarından biri olan Koç Ortaokulu başarısını il dışına taşıdı. Zeka ve Akıl oyunlarından oluşan şampiyonaya katılan Koç Ortaokulu önce il düzeyinde, sonra Marmara bölgesi sınavlarında başarılı olarak adını Türkiye finallerine yazdırdı. Koç Ortaokulu şimdi iyi bir Türkiye derecesi elde etmek istiyor.

Gebze Koç yeni hedeflere yelken açtı
04 Aralık 2019 - 13:27

Türkiye genelinde faaliyet gösteren devlet okulları ve özel okulların mücadele verdiği şampiyonaya katılım sağlayan Gebze Koç Ortaokulu gururumuz oldu. Öğrencilerin düşünme, karar verme ve problem çözme becerilerini geliştirmeyi sağlayan Zeka ve Akıl oyunları şampiyonasında kalitesini ispatlayan Koç Ortaokulu, şampiyonanın il ve Marmara bölgesi ayağını başarıyla tamamlayarak Türkiye finallerine kaldı.

TÜRKİYE DERECESİ İLE DÖNMEK İSTİYORLAR
Matematik öğretmeni Semra Özgür eşliğinde finallere hazırlanan öğrenciler Ahmet Emir Kaya, Esma Kırcı ve Sinan Alper Soylu iyi bir Türkiye derecesi ile Gebze’ye dönmek istiyorlar. Okul Müdürü Yılmaz Kol yaptığı açıklamada, “Sonuçtan mutluyuz ve gururluyuz. Öğrencilerimizin daha iyi şeyler yapabileceğini de biliyoruz. Öğretmen ve öğrencilerimizi çalışmalarında yalnız bırakmıyor ve tüm okul olarak destekliyoruz. Koç Ortaokulu tüm alanlarda öncü ve lider olmayı amaçlayan genç ve dinamik kadrosuyla Milliği eğitimin temel amaçları doğrultusunda çalışmaya devam ediyor. Emeği geçen öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi kutluyorum. Türkiye finallerinde başarılar diliyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum