Gebzelilere diyaliz müjdesi

Gebze Fatih Devlet Hastanesi, sunmuş olduğu özellikli sağlık hizmetlerine bir yenisini daha ekleyerek bugün itibariyle diyaliz ünitesinde hizmet vermeye başladı. Gebze Fatih Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Gökhan Nalbant, “Ünitenin bölgeye hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Gebzelilere diyaliz müjdesi
02 Aralık 2019 - 15:09

Geçtiğimiz hafta tescil ve ruhsatlandırma işlemleri tamamlanan ve Sağlık Bakanlığı tarafından verilen onay sonrasında hizmete hazır hale gelen Gebze Fatih Devlet Hastanesi Diyaliz Ünitesi, bugün itibariyle alınan beş hasta ile hasta kabulüne başladı. 10 yatak kapasiteli olan diyaliz ünitesi, ilk etapta haftanın 6 günü sabah ve öğleden sonra seansları olmak üzere 2 hekim, 1 hemşire, 3 diyaliz teknikeri, 2 temizlik personeli ve 1 şoför ile bölge halkına hizmet verecektir. Hizmetten faydalanacak hastalar hastaneye ait servis ile evlerinden alınıp tedavilerinin ardından tekrar servis ile evlerine bırakılıyor. Gebze Fatih Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Gökhan Nalbant ünitenin açılmasının ardından devraldıkları bayrağı hep daha ileriye taşımanın gururunu hissettiklerini açıkladı ve diyaliz ünitesinin Gebze’ye hayırlı olmasını diledi.

“HEDEFLER DOĞRULTUSUNDA İLERLİYORUZ”
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Gebze Fatih Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Gökhan Nalbant; “Hedefimiz göreve geldiğimiz gün devraldığımız görev bayrağını hep ileriye taşıyarak milletimize hizmet etmekti. Bu süreçte ilk önce yeni hizmet binasına taşınma işini bitirdik. Daha sonra yoğun bakım yatak kapasitesi artırımı yaparak il içi ve il dışı sevkleri azaltmaya çalıştık. Palyatif bakım merkezi gibi özellikli birimleri bölge halkının hizmetine açarak koyduğumuz hedef doğrultusunda ilerliyoruz. Bugün itibariyle de Diyaliz Ünitesinde hizmet vermeye başladık. Bundan sonra da Gebze Bölgesinin ihtiyacı olan özellikli birimleri açmaya devam edeceğiz. Diyaliz Ünitesinin tüm bölgeye hayırlı olmasını diliyor, açılması için yoğun bir tempoyla çalışan tüm personelimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum