KOGACE, Safranbolu'da stres attı

Üyelerini yoğun olarak yaşadıkları stresten bir nebze olsun kurtarmak için çalışmalarını sürdüren KOGACE bu hafta Safranbolu’daydı. Birçok tarihi yapıyı ve yerleri gezen gazeteciler Safranbolu’ya hayran kaldı.

KOGACE, Safranbolu'da stres attı
02 Aralık 2019 - 15:06

Birçok deyim ve atasözünün çıkış yeri olan, tarihi ve mimari yapısıyla dikkat çeken Safranbolu, geçtiğimiz hafta sonu Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’ni ağırladı. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal Kaplan’ın da eşlik ettiği geziye gazeteciler ve eşleri çocuklarıyla birlikte katıldı. Üyelerine kısa süreliğine de olsa iş stresinden uzak tutmak için çalışmalarını sürdüren Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti yönetimi, Çanakkale ziyaretinin ardından bu kez üyelerini Safranbolu’ya götürdü.

SAFRANBOLU’YA HAYRAN KALINDI
Çikolata müzesi, Safranbolu evleri, Kristal Teras, Lokumcular Çarşısı, Ters Ev, Tarihi Han, Kaymakamlar Gezi Evi, Hıdırlar Tepesi, Tokatlı Kanyonu gibi tarihi yapılar ve yerleri gezen gazeteciler Safranbolu’ya hayran kaldı. Safran çiçeği, Bağlar Gazozu, su simidi, kuyu kebabı ile de ünlenen ilçe, UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası listesinde yer alıyor. Safranbolu’yu karış karış gezen gazeteciler, Safranbolu’nun meşhur lokum çeşitleri, kahvesi ve hediyelik eşyalarını da sevdiklerine almayı ihmal etmedi.

KAPLAN ÜYELERE TEŞEKKÜR ETTİ
Sağanak yağışa rağmen geziye ilgi göstermelerinden dolayı meslektaşlarına teşekkür eden Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal Kaplan, “Olağanüstü kongrede söz verdiğimiz gibi her yaptığımız çalışmamızla üyelerimize bire bir dokunacağız. Bu gezide bunlardan biriydi. Gezilerimizde sadece üyelerimiz değil aileleri de katılabiliyor. Bunu yapmaktaki amacımız, insanların sevdikleriyle güzel bir gün geçirmelerini istiyor ve moral depolamalarını amaçlıyoruz. Meslekte arkadaşlarımızın bu tür etkinlikler bir araya gelmelerini sağlayarak kaynaşmalarını hedefliyoruz. Her etkinlikte de katılım sayımız artıyor, bu da bizleri sevindiriyor. Bize bu gezide destek sağlayan İzmit Belediye Başkanı Fatma hanıma teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki günlerde meslektaşlarımızla birlikte bowling turnuvası düzenleyeceğiz” dedi.

Safranbolu gezisinin en küçük misafiri Toprak Tekin’di. Üyemiz Ulaş Tekin’in biricik oğlu olan Toprak halinden memnundu.

 

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum