Şehitlerimize GKM'den fatihalar gönderdik

Gebze Belediyesi kültür-sanat etkinlikleri kapsamında düzenlediği programlarla şehitlerimizi yad etti. Yard. Doç. Dr. Oğuzhan Aydın, 'Şehitler Tepesi' konulu konferans verirken, sanatçı Ömer Karaoğlu da şehitler için yazılan eserleri seslendirdi. Salonda bulunanlar da şehitlerimizin ruhuna fatiha gönderdi.

Şehitlerimize GKM'den fatihalar gönderdik
23 Şubat 2020 - 15:08 - Güncelleme: 23 Şubat 2020 - 15:11

Gebze Belediyesi kültür-sanat etkinlikleri kapsamında Yard. Doç. Dr. Oğuzhan Aydın, 'Şehitler Tepesi' konulu konferans verirken, sanatçı Ömer Karaoğlu da şehitler için yazılan eserleri seslendirdi. Gebze Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Çelik, TÜGVA Gebze İlçe Temsilcisi Melih Hamza Malkoç ve Gebzeliler katıldı. Programın açılışında kısa bir selamlama konuşması gerçekleştiren TÜGVA Gebze İlçe Temsilcisi Melih Hamza Malkoç TÜGVA olarak gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bilgi verdi.

BÜYÜKGÖZ RAHMETLE ANDI
Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz yaptığı selamlama konuşmasında, “şehitler tepesi sembol olarak okçular tepesi olarak başlamıştır. Ogün okçular tepesini boş bırakanlar Peygamber Efendimizi üzmüşlerdir. Rabbim bir şekilde imtihan etmiştir. Gaziler Dağı şehitler tepesi olarak anılan bir yerdir. Ülkemizde çokça şehitler tepesi vardır. Tarih boyunca korunması gereken, gözetlenmesi gereken okçular tepesi tarih boyunca her zaman olmuştur. Olmaya devam edecektir. Bugün İdlip’te bulunan Mehmetçiğimizde okçular tepesini bekliyordur. Tarih boyunca inandığımız kutsal değerler için, bütün kutsallarımız için, birliğimiz, beraberliğimiz, bayrağımız devletimizin ilelebet payidar olması için gözetleyen, koruyan tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz” ifadelerini kullandı.

ANA VATANDAN GETİRDİKLERİMİZLE YAŞIYORUZ
Yard. Doç. Dr. Oğuzhan Aydın ise, “Bir toprak parçasını vatan yapan üç şey vardır. Bu üç şeyin başında şehitlerimizin kanı vardır. Daha sonra alimin mürekkebi ve çalışanın alın teriyle bir toprak vatan olur. İşte bu Anadolu topraklarını bize vatan yapan Sultan Alpaslan ve onun askerleridir. Bugün Anadolu’da ana vatandan getirdiklerimizle yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum