Reklam
Reklam
Semih Bodur

Semih Bodur


Büyükgöz'ün toplantısından dikkat çekenler

06 Eylül 2021 - 09:09

Önceki gün Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Gebze’deki basın mensuplarıyla bir araya geldi ve ilçe gündemi üzerine sohbet gerçekleştirdi. Toplantının iki yıllık değerlendirme toplantısı öncesinde bir buluşma olduğunu söyledi Başkan Büyükgöz ve Gebze’de sessiz devrim yaşandığının vurgusunu yaptı. Bununla beraber Gebze’nin çoğu insana göre en büyük sorunu olan trafik konusunda masada hazırlıkların devam ettiğini duyurdu ve bu konuya çözüm getirmek çabasında olduklarını dile getirdi.

Bununla beraber toplantının bir diğer önemli konusu da Ağustos ayı meclis toplantısında gündeme gelen ve muhalefet meclis üyelerinin toplantıyı terk etmesine neden olan düzenlemeydi. Muhalefet, düzenlemenin Mermerciler Fuar Alanı projesine avantaj sağlayacağını dile getirmişti.

Büyükgöz ise toplantıda gelen soru üzerine düzenlemenin hukuki bir boşluğu tamamlamak için olduğunu ve ayrıca Anadolu Yakası’nda bir fuar alanı ihtiyacı olduğunu da söyleyerek, burasının sadece Mermerciler değil, uluslararası fuar alanı olacağını belirtti ve bununla beraber özellikle Gebze’ye fayda sağlayacağını da belirtti. Konu bir süre daha Gebze gündeminde kalmaya devam edecek. Bununla beraber dikkatimi çeken bir konu daha Büyükgöz, muhalefete seslenerek projenin yanlış olduğunu düşünenler, doğrusu ne olacağını belirtsinler ve getirsinler üzerine konuşup tartışalım demesiydi. Bakalım muhalefet bu çağrıya ne gibi bir cevap verecek.

Ayrıca Gebze Belediyesi’nin sıfır atık konusunda Türkiye’nin en önde gelen 5 belediyesinden biri olma hedefi de dikkate değer başka bir konuydu.

İlerleyen günlerden sonra bu toplantının ilçe siyasetinde ne gibi gündem yaratacağı merakla takip edilecek.

**

Yazımı sona erdirmeden önce bir konuya daha değinmek istiyorum. Yaklaşık 3 aydır aralıksız milli maç yapan ve hepimizin göğsünü kabartan bir kadın voleybol takımımız var. Filenin Sultanları çıtayı o kadar yukarı koydular ki Milletler Ligi üçüncülüğü, olimpiyat beşinciliği ve bunun ardından gelen Avrupa Şampiyonası’nda gelen üçüncülük hepimizi sevindirmesine rağmen, takımımızın bize hayal ettirdikleri yüzünden kimimiz de buruk bir sevinç yaşadık.

Spor tarihimizde bu kadar büyük sevinç yaratan bir takımımız daha oldu mu sanmıyorum. Ne kadar futbolla yatıp, futbolla kalksak da reklamlarda dönen slogan var ya ‘Biz voleybol ülkesiyiz’ diye o kadar gerçek bir ifade ki, bu kadar para dönen, bu kadar yatırımın yapıldığı futbolda sonuç alamazken; doğru federasyon yapılanması, markalaşmış bir lig, marka olmuş bir milli takım ve canını dişine takan bir teknik heyetle neler olabildiğini gördük.

Filenin Sultanları’nı, Guidetti başta olmak üzere tüm teknik heyeti ve Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’a tebriklerimi iletiyorum.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum