Reklam
Reklam
Semih Bodur

Semih Bodur


Çayırova'nın geride kalan 2 yılı ve geleceği

06 Nisan 2021 - 12:49

Bölgemizin belediye başkanlarının göreve başlamasının üzerinden 2 yıl geçti. Bu bağlamda da başkanlar sırayla 2 yılda neleri hayata geçirdiklerine dair çalışmalarını ortaya koyuyorlar. Bunun ilkini de Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz Perşembe günü basın karşısına çıkan Başkan Çiftçi, geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği hizmette bir yıl sunumuna oranla daha profesyonel bir hazırlıkla basının karşısına çıktı.

Gösterilen sinevizyonun ardından açıklamalarda bulunan Başkan Çiftçi, “Çayırova 2021’de şantiyeye dönecek” dedi. Yani bu dönem fiziki yatırımlara daha fazla öncelik verileceğini anlıyoruz. Doğduğum günden bu yana Çayırova’da yaşayan, Çayırova’nın gelişimini içerden hisseden biri olarak, sunumda en önem verdiğim konuların başında hiç şüphesiz hastane ve kent meydanı geliyor.

Çayırova’da sokağa çıkın en büyük eksik nedir diye sorun herhalde 100 kişiden 70’i hastane der. Bu noktadaki beklentileri dikkate alan Başkan Çiftçi’nin başlattığı girişimler sonrasında hastanenin temelinin Haziran ayında atılacağını öğrendik.

Hatta hastane sayesinde yine Çayırova’nın kangren olmuş sorunlarından olan elektrik kesintilerinin de yapılacak yüksek gerilim hattıyla ortadan kalkacağını öğrenmiş olduk ki yine toplantının önemli gündem maddeleri arasında yer alıyordu.

Hastane konusunda dikkat çeken açıklamalardan biri de Başkan Çiftçi’nin ‘Gecikme’ dedikodularıyla alakalı yanıtıydı. Çayırova’da bir kesim tarafından hastanenin yeri değiştiği için proje gecikti konusuna değinen Çiftçi, ‘Hastanede proje değişikliği yüzünden bir gün bile bir gecikme yaşanmadı’ dedi. Şöyle ki zaten proje değişikliği Çayırovalıların talebiydi ve bu talep doğrultusunda bir gecikme yaşansa da herhalde çok dert edilmezdi diye düşünüyorum. Yine de en yetkili ağızdan, hastanenin halkın istediği bir yere taşınması ve bunla beraber gecikme yaşanmadığını öğrenmek herkesi memnun etmiştir.

İlerleyen süreçte yeşil alanların daha yoğun olacağı bir Çayırova tablosu çizildi önümüze ve bunun gerçekleşmesi en büyük temennilerimiz arasında.

Bununla beraber bir de Çayırova’da malum uçak konusu var ki Başkan Çiftçi ona da açıklık getirdi. Devlet Su İşleri’nin uçağın bulunduğu alanın dere havzası olduğunu söylemesinden ötürü, Çiftçi planladıkları bilim merkezi projesinin beklemede olduğunu söyledi.

Görüşmelerin devam ettiği alanda umarım sorun çözülür ve Çayırova’nın gelecek nesillerinin faydalanacağı, ülkede de dikkat çeken bir bilim merkezine Çayırova gençliği kavuşur. Çünkü yaşadığımız pandemi döneminde de gördük ki gelecek bilimde ve teknolojide.

O uçak ilk açıklandığı gibi restoran değil de bilim merkezi olursa, bunun kentin geleceğine çok daha fazla yarar getireceği kanaatindeyim. Bununla beraber, sokak hayvanları için bu zamana kadar yapılan ve yapılması planlanan çalışmaları da önemsiyorum.

Dediğim gibi Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, güzel hazırlanmış bir hizmet sunumunu basın mensuplarına ve kamuoyuna aktardı. Bundan sonrası ise planlanan hizmetlerin aksama yaşanmadan faal hale getirilmesinde. Umarım ilerleyen süreçte tam anlamıyla ilçe olma yolunda önemli adımları bir bir geride bırakan bir Çayırova’yı hep beraber görürüz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum