Semih Bodur

Semih Bodur


CHP'de gençlik hareketi

22 Ocak 2020 - 09:23 - Güncelleme: 31 Ocak 2020 - 12:16

Ana muhalefet partisi CHP, Kocaeli’ndeki 12 ilçede de kongrelerini tamamladı. Yaşanan süreç içerisinde Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli’nde ve özellikle Gebze bölgesinde adeta kabuk değiştirdi.
 
Bölgemizde gerçekleşen dört kongrenin üçünü yerinde takip ettim. Dilovası’nda CHP’li delegeler Kerem Aydemir’le yola devam dedi. Onun dışında Gebze, Darıca ve Çayırova’da değişim yaşandı.
 
Darıca’yla başlayan gençlik hareketi, son olarak Gebze’ye de sirayet etti. CHP Darıca İlçe Başkanı olarak seçilen Gökhan Aktaş, geçmiş dönemde gençlik kollarında görev yapmış bir isimdi ve olaylı geçen kongre sonrasında CHP Darıca’nın koltuğuna oturmuştu.
 
Çayırova’da ise Cihan Soyluçiçek, üç adaylı yarışın sonunda galip çıkan isim olmuş ve birleştirici bütünleştirici mesajlar vererek hedeflerinin Çayırova’da iktidara yürümek olduğunu aktarmıştı.
 
Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleşen CHP Gebze’nin kongresi ise belki de en merak edilen olağan genel kurul toplantıları arasında yer aldı.
 
CHP Gebze tarihinde belki de eşi benzeri görülmemiş bir durum yaşandı ve 5 aday birden CHP Gebze İlçe Başkanı olmak için yarışacağını beyan etmişti. Son güne kadar siyasi kulislerde herkes çeklime yaşanıp yaşanmayacağını konuştu ancak 19 Ocak günü 5 aday da el ele sahneye çıkarak bir demokrasi şöleni yaşanacağının sinyalini verdi.
 
5 adayın tek koltuk için yarışması şüphesiz biz gazeteciler için çok renkli görüntülere sahne oldu. Gerçekten tüm adaylar demokrasiye yakışır bir şekilde yarıştı. İsmet Kara, Musa Yılmaz, Sait Aydın, Serdar Tüze ve Gökhan Orhan demokrasinin güzel bir örneğini bizlere sergilediler.
 
Salondaki hava ve gençlerin coşkusu Gökhan Orhan’ı işaret ediyordu ki, oylar sayıldıktan sonra salondaki havanın sandığa da sirayet ettiği net bir şekilde belli oldu. Oy kullanan 405 delegenin 138’inin oyunu alan Orhan, CHP’nin resmen yeni ilçe başkanı oldu.
 
Orhan zafer konuşmasında da çok güzel mesajlar verdi ve “Bu saatten sonra hepimiz CHP için yarışıp mücadele edeceğiz diyerek” birlik beraberlik duygusunun altını çizdi. CHP’nin genel merkezinde siyaset yapan genç yaşına rağmen önemli görevler üstlenen Orhan’ın ilçe başkanı olmasının CHP Gebze’ye dinamizm katacağını düşünüyorum.
 
Ana muhalefet, Gebze bölgesinin amiral iki ilçesinde gençleşerek yoluna devam ediyor. Yönetmeye tabi olan gençler bunu başardı. Bölgemizin dinamik ve genç muhalefete ihtiyaç duyduğu su götürmez bir gerçek.
 
Gençliğin gücünü arkalarına alan Gökhan Orhan ve Gökhan Aktaş’ın yapacakları çalışmaları merakla bekliyorum. Bakalım CHP’de yaşanan değişim ve gençlik hareketi bölge siyaseti için ne gibi sonuçlar doğuracak.
 
Sözlerime son verirken, tekrardan göreve seçilen Gökhan Orhan, Gökhan Aktaş, Cihan Soyluçiçek ve Kerem Aydemir’e görevlerinde başarılar dilerim.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum