• Reklam
Semih Bodur

Semih Bodur


Gebze'nin devlet kapısı

04 Mart 2020 - 10:54

Ülke olarak son zamanlarda kötü günler geçiriyoruz, acı kayıplar veriyoruz, şehitlerimizin acısını içimizde yaşıyoruz, uykularımız kaçıyor, sinirleniyoruz, öfkeleniyoruz ancak bir şekilde -belki de hayatın cilvesi de burada- yaşantımızı sürdürmeye devam ediyoruz.
***
Gebze Yenigün Gazetesi’nde çalışmaya başladım başlayalı, Gebze özelinde belki de yüzlerce haber yazıp, bir o kadarını da redakte etmişimimdir.
***
Gazete olarak önceliğimiz her zaman Gebze bölgesinin çıkarları oldu ve ona göre hareket ettik. Bir süredir de düzenli olarak bu köşede sizlere kendimi ifade etmeye çalışıyorum.
***
Başta bahsettiğim gibi bu üzüntü ve acının ortasında siz okurlarımız için gündemi takip etmeye, Gebze özelinde ne yazıp çizebiliriz diye düşünmeyi de ihmal etmiyoruz.
***
Bu haftaki köşe yazımda da ne yazsam ne etsem diye düşünürken, önünden her gün geçtiğim, Gebze’nin devlet kapısı olan hükümet konağı geldi.
***
Ben kendimi bildim bileli Gebze’nin hükümet konağı aynı. 29 yıllık yaşantımda başka bir yerin hükümet konağı olarak kullanıldığını bilmiyorum. Beni geçtim benden büyüklere ya hükümet konağı kaç yıllık diye sorduğumda aldığım cevap ‘Ne bileyim kendimi bildim bileli hep aynı yerinde’ oluyor.
***
Her zaman Gebze ekonominin kalbi, Gebze sanayinin kalbi, Gebze Türkiye için çok özel bir yer diyoruz. 400 bin nüfustan, gündüz insan sirkülasyonunun milyonları aştığı bir ilçeden, yurdun her köşesinden yüzlerce, binlerce yaşadığı bir yerden ve il olması gereken bir ilçeden bahsediyoruz.
***
Ancak hükümet konağımız fi tarihinden kalma. İçine girdiğinizde o sıkışıklığı anlıyorsunuz, Gebze’ye yetmediğini çok rahat bir şekilde fark edip, gözlemleyebiliyorsunuz.
***
Gebze’nin devlet kapısı diyoruz ya, bu kadar özel imkanların olduğu bir ilçenin hükümet konağı da bence burası olmamalı. Lokasyon olarak mükemmel bir yerde olabilir ama fiziki imkanları çoktan çağın gerisinde kalmış konumda.
***
Kim bilir belki ilerleyen süreçte çıkacak bir kararla, Gebze’ye ve ilçe sakinlerine daha iyi hizmet verebilecek, fiziki şartları daha uygun, modern çağın gerekliliklerini yakalamış bir hükümet konağımız olur ve teknolojinin, sanayinin kalbi olan ilçeye yakışır bir hükümet konağına kavuşuruz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum