Reklam
Reklam
Semih Bodur

Semih Bodur


Gebze'nin eğitimindeki kalite

23 Ağustos 2021 - 09:23

Gebze’de eğitim kalitesi dendiği zaman herkesin aklına genel olarak Türkiye’nin en iyi üniversiteleri arasında yer alan Gebze Teknik Üniversitesi geliyor. Önemli firmalarla yapılan protokoller, mezunlarının iş dünyasında en çok tercih edilen isimler olması, Türkiye’nin en iyi araştırma üniversitelerinden olması, Türkiye’nin en çok üreten üniversitesi olmasının yanı sıra eğitim kalitesi ve donanımıyla fark yaratan bir üniversite GTÜ…

Ama Gebze’de eğitim alanında iyi işler sadece üniversite düzeyinde olmuyor. Ciddi manada liselerde de çok özel işlere imza atılmaya devam ediliyor. Türkiye’ye geleceğin bilim insanlarını yetiştirecek TÜBİTAK Fen Lisesi, bu sene eğitime başlayacak ve orada yapılacak projeler şimdiden hepimizi heyecanlandırıyor.

Bir başka örnek verecek olursam Yücel Boru Fen Lisesi öğrencilerinin GençBizz Lise Girişimcilik Programı’nda kurdukları BornBizz firmasıyla elde ettikleri En iyi Girişimci Sunumu kategori birinciliği hepimizi gururlandırmıştı. Ayrıca öğrenciler Türkiye finali ikincisi olmuşlardı.

Yine Yücel Boru Fen Lisesi, Türkiye’nin en çok tercih edilen liseleri arasında yer almakla beraber, Gebze’de adından başarılarıyla söz ettiren önemli ve köklü liselerimiz var. Bununla beraber ilköğretim ve okul öncesi eğitim konusunda Gebzeli miniklerimizin elde ettiği başarılar ve eğitimcilerimizin ülke genelinde ses getirecek çalışmalara imza atması hepimizin aklında.

Son olarak ise yine Yücel Boru Fen Lisesi’nde genç bir kardeşimiz hepimizi gururlandırdı.

Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi yani bilinen ve hepimizin aşina olduğu ismiyle NASA’nın yaptığı Bir Günlük Bilim İnsanı yarışmasında NASA’nın web sitesinde yayınlanmak üzere seçilen dört makaleden birisi Gebze Yücel Boru Fen Lisesi öğrencisi Derya Karadeniz’in.

Öğretmeni Arif Dülger’in desteğiyle ortaya çıkardığı makalesi NASA’da yayımlanan Gebzeli kardeşimiz Derya Karadeniz hepimizi bir kez daha gururlandırdı.

Başta Yücel Boru Fen Lisesi’nin adını bu kadar sık bir şekilde başarılı haberlerle duyuran Gebze Yücel Boru Fen Lisesi Müdürü İsmail Boğa’ya, okul idarecileri ve öğretmenlere ve genç kardeşlerimize teşekkürü borç biliyorum. Bununla beraber sadece üniversite olarak değil ilköğretim ve ortaöğretim düzeyinde de bu kadar başarılı organizasyon kurdukları için başta Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan’a ve ekibine ve Gebze’deki tüm eğitimcilerimize teşekkür etmek gerek.

Ekip işi ve doğru organizasyonla Gebze’nin eğitimdeki kalitesinin giderek artacağına şüphem yok. Gebze sadece sanayisi ve teknolojisiyle değil yakında tüm Türkiye’de eğitim kalitesiyle de adından daha da çok söz ettirecek.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum