Reklam
Reklam
Semih Bodur

Semih Bodur


Geleceğin gururları neden Gebze'de yetişmesin?

11 Ekim 2021 - 09:23

Geçtiğimiz Cuma günü Gebze’de yapılan açılış sadece bir sıradan açılış değildi. Gebze bölgesindeki gençlerin geleceğini şekillendirecek bir yatırım resmen hizmete sunuldu. Gebze Sporcu ve Eğitim Merkezi kısa adıyla GEBZESEM, geniş protokol katılımıyla birlikte açıldı.

750 binden fazla insanın yer aldığı bir bölgede yaşıyoruz. Her ne kadar emekçi bölgesi olarak bilinsek de çok ciddi sayıda bir genç nüfusa sahibiz. Çocukluk zamanlarımı hatırlıyorum her mahallede bulabileceğiniz yeşil alanlar sayesinde doya doya oyun oynayabilir, futbol maçı yapabilirdiniz ancak şimdi görüldüğü üzere çocuklarımız oyun oynayacak futbol maçı yapabilecek alanı sadece sokaklar. Eğer bir sitede yaşıyorsanız ya da sitelerin bahçesi veyahut mesire alanları ve parklar.

Özellikle teknolojinin gelişmesiyle iyiden iyiye evlere hapsolan bizler, iş ve hayat koşturmacası sırasında sporun önemini unutabiliyoruz ama çocuklar için hareket etmek gelişimleri açısından oldukça önemli.

Bu bölgede çok uzun yıllar basketbol oynamış salonların tozunu yutmuş biri olarak bundan dolayı geçtiğimiz Cuma günü açılan GEBZESEM’i çok önemsiyorum. Bu kadar genç nüfus ve potansiyelin olduğu yere Türkiye’nin en büyük sporcu ve eğitim merkezi açıldı.

Gebzeli, Darıcalı, Çayırovalı, Dilovalı çocuklar 16 bin metrekare kapalı alanda, 3 katlı tesiste, birçok sporu yapma şansı bulacak. Sağlığın bu kadar önemli olduğunu daha net anladığımız şu günlerde spor yapma imkanı bulan gençlerin, sağlıklı bir şekilde geleceğe yürüyeceğini de biliyoruz.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, tesisin açılışında yaptığı konuşmada önemli bir noktaya değindi ve geleceğin gururları bu tesislerde yetişecek dedi.

Gerçekten yapılan tesisi gezme şansı bulunca da ne demek istediklerini daha iyi şekilde anlıyorsunuz. Gebze’ye çok güzel bir sporcu kuluçka merkezi kazandırılmış ve bu merkez sayesinde nice sporcular burada yetişecek. Gençler ve minikler burada spor yapma, spora ilgi duyma, sporla büyüme şansı yakalayacak ve geleceğin gururları Gebze’de yetişecek. Yazımın başlığında belirttiğim gibi, geleceğin gururları neden Gebze’de yetişmesin?

Derler ya yağ var şeker var un var neden helva yapmıyorsun diye aynı o misal Gebze’de spora ilgi var, genç nüfus var şimdi de spor yapabilecekleri devasa bir tesis var neden güzel bir helva ortaya çıkmasın.

Gebze bölgesine bu tesisi kazandıran bu konuda emeği geçen başta Doç. Dr. Tahir Büyükakın olmak üzere herkese şahsım adına, sporun geleceğine yaptıkları yatırım için teşekkür ediyorum.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum