Reklam
Reklam
Semih Bodur

Semih Bodur


Güzide tesisler ve Eskihisar

13 Eylül 2021 - 08:35 - Güncelleme: 13 Eylül 2021 - 08:37

Geçtiğimiz Cuma günü Gebze Belediyesi’nin yeni sosyal tesisleri olan Güzide Restoranları’nın açılışına katıldım. Gebze’de belediyenin işlettiği bir sosyal tesis eksikliği hissediliyordu ve kentin en merkezi iki noktasına açılan bu iki tesisin kısa sürede Gebzelilerin ilgisini çekeceği aşikar. Şık dizaynı, gördüğümüz kadarıyla yüksek hizmet kalitesiyle Gebzelilerin aileleri ve arkadaşlarıyla vakit geçirebileceği yerler olacak gibi duruyor.

Bununla beraber sosyal medyadaki yüksek fiyat eleştirilerini de gördüm, bu kadar çok sayıda fiyatlardan şikayetler geliyorsa belediyenin yakın zamanda fiyat politikasını da gözden geçirmesi gerektiğinin kanaatindeyim.

Başlığa geri dönecek olursak Güzide tesislere başka bir noktadan yaklaşmak istiyorum. Kent meydanında sosyal tesislerin bulunması güzel olmasına güzel fakat bununla beraber hepimizin bildiği Gebze’mizin denize açılan kapısı, Gebzelilerin nefes alma noktası olan Eskihisar’ımız var.

Gebze Belediyesi’nin burada sosyal tesis olarak bir balık restoran planı olduğunu biliyorum. Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz de Güzide markasıyla 7-8 tesis oluşturma planlarının olduğunu belirtmişti ve bunların büyük çoğunluğunu Eskihisar’da olması gerektiği kanaatindeyim.

Eskihisar’ın tarihi dokusu, güzelliği, vapurdan süregelen çok sayıda aracın geçmesi derken, Gebze’nin tanıtım yüzü olabilecek bir yerden bahsediyoruz.

Kafanızda canlandırın Osman Hamdi Bey Müzesi’nin restorasyonu bitmiş, kale ve çevresinde düzenlemeleri tamamlanmış, parklanma sorunları çözülmüş, bununla beraber sahil şeridi boyunca vatandaşların erken saatlerde kahvaltılarını yapabileceği, gidip taze taze balık yiyebileceği, yürüyüş yapanların kahvelerini, içeceklerini alıp devam edebilecekleri bir tesislerin olduğu, Macera Parkı’nın bir şekilde halkın (artık nasıl bir uygulama yapılır bilmiyorum) daha fazla ilgisini çektiği bir yer olsa Eskihisar ve Gebze’nin ilgi çeken turizm destinasyonlarından biri haline gelse Gebze’ye çok yakışır.

Gebze sıkıştı, Gebze insanı sıkıştı, Gebze insanı vakit geçirecek yer arıyor. Gebzelinin Gebze’de eğlenmesini istiyorsak, Güzide tesisler ve yapılacak düzenlemelerle Eskihisar’ın biçilmez kaftan olduğunu söylemek gerek.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum