Reklam
Reklam
Uğur Saray

Uğur Saray


18 yaşındayız!

19 Ocak 2021 - 09:57 - Güncelleme: 15 Temmuz 2021 - 10:32

Değerli okurlar, öncelikle uzun bir süre sonra yazılarımla tekrar sizlerin karşısında olmanın mutluluğunu tüm samimiyetimle belirtmek istiyorum. Biliyorum çok uzak kaldık, çünkü malum hayat şartları bugüne kadar yazılarıma ara vermemi benim önüme bir şart olarak koydu. Gebze Yenigün Gazetesi’nin idarecisi sıfatım aktif gazeteciliğimi bir dönem de olsa törpülese de ben yine bildiğiniz Uğur olarak tabiki de rahat durmadım. Milletin yarası olan her konuda yine milletin yararına olacak şekilde ya gündemi belirledim ya da takip ettim. Ön planda gözükmesem de sahadan asla kopmadım, ilgimi çeken, kamuoyunun yoğun bir baskısıyla önem arz ettiği her hikâye de muhakkak bende taraftım. Yani kısacası 2 yıllık aradan sonra artık yeniden aranızdayım, inşallah birçok konuda sizlerin hep karşısında olacağım. Ama bugün size benden değil, biraz gazetemizin geldiği noktayı anlatmaya çalışacağım.

2013 yılında yönetimini devraldığımızda Gebze Yenigün Gazetesi etkisiz bir eleman, sektörde sadece adı bulunan işlevsiz bir mecmua gibiydi. Ama sicili tertemizdi, akçeli bir işte adı geçmemişti. Bir çocuk misali gazetemizi kendi ellerimizde büyüttük ve bugünlere getirdik. Allah’a hamd olsun Yenigün’ün dünkü o berrak sicili bugün de olduğu gibi o değerini halen koruyor. Yaşadığımız bu bölge ve ülkemiz için birçok kavganın içinde olduk, fikir ve ifade özgürlüğünün bize tanıdığı her sınırı hukuk çerçevesinde millet adına zorladık kullandık. PKK’sı FETÖ’sü ayırt etmeksizin yerel mecrada örgütlenmiş tüm terör örgütleriyle mücadele verdik, rantın peşkeşin ve betonlaşmanın karşısında durduk, yeşilin, kent çıkarlarının ve ortak aklın yanında saf tuttuk. Gazetemizi, şahsımı ve ekibimi seven kadar muhakkak sevmeyen de vardır, sadece ego tatminkârlığı yapan bu beyhudelerin yüzünü hiç güldürmedik. Çünkü bu gazete bir sefer bile ihale kovalamadı, kamu yöneticilerini ihale için tehdit etmedi, rantın paranın peşinden koşmadı, haddimizi aşarak her hangi bir kuruma ve şahsa talepte bulunmadı, bu gazete bel altı hiç bir konuyu sütunlarına taşımadı, bu gazete de hiçbir şahıs kurum haksız bir şekilde asla hedefe konulmadı. Bu gazete sendikal hakkını arayan işçiyi patronuna karşı da korudu lakin sermayenin de düşmanı olmadı. Üretenin, katma değer yaratanın, istihdam sağlayanın her daim savunuculuğunu üstlendi. Sanayinin başkenti Gebze’de sanayicilerin dostu bir gazete oldu. Bu gazetenin bir tarafı var, evet bu gizlemediğimiz bir gerçek fakat bu gazete asla bir takımın taraftarı gibi yayın politikası da gütmedi. Aklını ne bir siyasi oluşuma kiraya verdi ne de legal olmayan hiçbir soflarda bağdaş kurmadı. Bu gazete hiç kindar olmadı, elindeki medya gücünün farkında olsa da bunu menfi kullanmadı. Bu gazete bölgesindeki tüm siyasi partilerle eşit bir mesafe de ilişki kurdu, yayınlarında yine bu eşitlik ilkesine göre yer verdi. Altını büyük puntolarla özellikle çiziyorum; bu gazete de devlet aklı var. Dün de bugün de yarın da bu minvalde yol yürüyecek, sevilsek te sevilmesek te övgü de yergi de alsak kendi politikamızı kendimiz belirlemeye devam edeceğiz.

Evet, Gebze Yenigün Gazetesi bugün itibariyle tam 18 yaşında, bize güç katan en başta okurlarımız olmak üzere maddi manevi desteklerini esirgemeyen tüm paydaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ekibimize ayrıca tanıtmaya tek tek anlatmaya gerek görmüyorum, sadece gazetecilik yapıyorlar. Gebze bölgesinde olunması gereken her yerde, her etkinlikle ve her toplantıda Yenigün’ün muhabirlerini görebilirsiniz. Oturuşlarıyla, konuşmalarıyla tavır ve davranışlarıyla meslek ahlaklarıyla çalışkanlıklarıyla herkese örnek oluyorlar. 18 yıllık bir yayın kuruluşu olmanın sorumluluğuyla gelecek günlerin bugünden daha da zor olacağı gerçeğiyle kendimizi yenileyen bir kurum olmanın çabasındayız. Yeni dönem için daha da dijitalleşen bir medya olmanın amacını güdeceğiz, interaktif alanda kendi bütçemize göre yatırımlara imza atacağız. Sosyal medya hesaplarımızı ve internet sitemizi daha takip edilir ve okunur bir hale getireceğiz. 2021 yılındaki ana hedefimizi dijitalleşen ve bilgi çağını yakalamış bir gazete olarak belirledik.

Ben son olarak 18 yılını doldurmuş 19. yaşına doğru emin adımlarla ilerleyen Yenigün Gazetesi’nin emektarlarına, yıllardır abonemiz olan okurlarımıza, valiliğimiz ve kaymakamlıklarımız uhdesinde bulunan bürokrasimize ve kamu erklerine, tüm siyasi partilerimizin genel merkez yöneticilerine, milletvekillerine, il ve ilçe teşkilatlarına, bölgemizle çok yakın bir ilişki yürüten büyükşehir belediyesinin yönetimine ve dört ilçe belediye başkanlıklarımıza, sanayi odamız, ticaret odamızla beraber tüm STK’larımıza, işadamları ve hemşeri derneklerine, muhtarlarımıza, başsavcılığımıza, polislerimize, jandarmamıza, üniversitemize, iş dünyamıza, OSB’lerimize, en büyük destekçimiz Basın İlan Kurumu’na ve sayamadığım tüm herkese teşekkür ediyor minnetlerimi sunuyorum. Hep birlikte nice senelere diyorum.

YORUMLAR

  • 1 Yorum