Reklam
Reklam
Semih Bodur

Semih Bodur


15 yıllık hayalin sonu, yeni hayallerin başlangıcı olsun

26 Mayıs 2021 - 09:30

Pandemi sürecinden geçtiğimiz şu günlerde özgürce hareket edebilmek ve bir risk teşkil etmeden bir şeyler yapabilmek en büyük özlemler arasında yer alıyor. Hele ki şu dönemde istediğimiz saatte çıkıp, bir yürüyüş yapabilmek gibi basit şeyler veya arkadaşlarla bir halı saha maçı iyiden iyiye özlendi.

İyice hareketsiz yaşamaya başladık ve bu geleceğimiz için hiç de güzel bir durum değil. Özellikle gelişim çağındaki çocukların gönlünce spor yapabilmesi çok mühim bir konu. Yıllardır özellikle gençler için tesisleşmenin önemi anlatılır durur. Bizim gibi genç nüfusu yüksek ülkelerde ise bunun önemi kat ve kat artıyor. Son yıllarda artan tesisleşme hatta bugünlerde meyvesini vermeye başladı ve Türkiye yetiştirdiği sporcularla daha önce alışkın olmadığımız branşlarda madalya almaya başladı.

Tüm bunları neden anlatıyorum diye sorarsanız, yıllarca spor yapmış biri olarak önceki gün Darıca’da açılan tesis inanın beni çok mutlu etti. Bu bölge yaklaşık 800 bin insanı içinde barındırıyor. Çok büyük sayıda genç nüfusumuz var ve özellikle küçük yaştaki çocuklara sporu sevdirmemiz gerekiyor. Bunun için de ne önemli derseniz şüphesiz ki tesis ve donanımlı antrenörler.

Lise yılları Darıca ve Gebze’de spor salonlarında geçmiş biri olarak Nenehatun Stadı’nı hep duyar bilirdik. Bilmemizin yanı sıra stadın atıllığını da görür, konuşurduk. Önceki gün Darıca’da yapılan açılışta kürsüye çıkan herkesin altını çizdiği konu 15 yıllık hayaldi.

Uzun yıllardır bilinen, görülen ancak çözüm noktasında adım atılmayan tesis konusunda girişimleri başlatan Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Ankara’da bakanlık düzeyinde yaptığı girişimlerin sonucunu aldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Darıca Belediyesi’nin iş birliği ile Nenehatun Stadı artık tam anlamıyla bir amatör sporcu kompleksi olacak ve yarın belki de adının gururla anacağımız kardeşlerimiz buralarda yetişecek.

Özellikle şu dönemde gelecek için, gençlik için atılan adımların önemi anlatmakla bitmez. Bu doğrultuda büyük bir gayret gösterip, bu soruna çözüm ürettiği için sporu bu kadar çok seven biri olarak başta Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bu tarz tesislerin sayısının çoğalmasını ve genç kardeşlerimizin spordan uzaklaşmasına sebep olacak bu kadar etki varken, onları spora yönlendirecek her türlü adımın artması hepimizin en büyük isteği. Umarım 15 yıl sonra hayata geçirilen hayal, yarın ülkemizin spor başarısında daha büyük hayaller kurmamıza vesile olur.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum