Reklam
Reklam
Semih Bodur

Semih Bodur


Bizim çocuklar

11 Haziran 2021 - 09:32

EURO 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası bugün başlıyor. Geçen sene oynanması gereken turnuva, pandemiden dolayı bu seneye ertelenmişti.

Hepimizin hatırlayacağı gibi Ay Yıldızlılar, başarılı bir grup performansının ardından, elemelerde en az gol yiyen takım olarak, turnuvaya adını yazdırmıştı. Milli heyecanların en yüksek düzeyde yaşandığı turnuvanın açılış maçında ev sahibi İtalya’ya karşı sahaya çıkıyoruz. Tüm dünyanın izleyeceği karşılaşmada ‘Bizim Çocuklar’ güçlü rakibi karşısında iyi bir sonuç almaya çalışacak.

Bu sürecin başından beri sloganlaşan ve bu takıma cuk oturan bir ‘Bizim Çocuklar’ tabiri var. O kadar sempatik bir milli takımımız var ki, takımda 30 yaş üzerinde iki futbolcumuz var. Geri kalanların bir kısmı bir futbolcu için zirve yaşlar olan 26-27-28 bandında ama özellikle birçoğu da 25 yaş altı. Hatta öyle ki 24 takımın boy göstereceği turnuvada en genç yaş ortalamasına sahip takım 24,58’le Türkiye.

Gencecik pırıl pırıl bir jenerasyon yakaladık. Şuanda mevcut olan ve bazı başarılı(!), öngörülü(!) yöneticiler tarafından kaldırılmaya çalışılan yapancı kuralı sayesinde tarihimizde en fazla oyuncu ihracını yaptığımız dönemden dolayı, Avrupa’nın en üst düzey liglerinden oynayan futbolcularımız, genç yüzler, yüksek meblağlara Avrupa’ya gitmesi konuşulan oyuncular derken gerçekten gurur duyulacak bir milli takıma sahibiz.

Çok değil bundan 4-5 sene önce milli takım maçı mı var diye yüz burkan kişilerin sayısı azımsanmayacak kadar fazlaydı ancak gelin görün ki bugün, gerek duruşları, gerek yaşları, gerek başarıları, gerek örnek oluşlarıyla gururla izlediğimiz bir kadroya sahibiz.

Bugün sahaya çıkacak olan milli takımımız belki turnuvada istediği sonucu elde edemeyecek, belki gruptan çıkamayacak, belki gruptan çıkıp çok fazla ilerleyemeyecek ama bu çocukların birçoğunun ilk defa bir turnuvada boy gösterdiğini unutmadan ve gelecekte de yüzümüzü güldüreceklerin bu takım olduğunu bilerek hareket etmeli ve ‘Bizim Çocukları’ sonuna kadar desteklemeliyiz.

Özel bir takımız ve özel bir turnuvada açılışı yapıyoruz. Hepimizin tek yürek olup Ay Yıldızlılarımızla hop oturup, hop kalkacağımızı biliyoruz. Başarılar Bizim Çocuklar, vurduğunuz gol olsun ve umarız ki yolun sonu Wembley’deki final olsun.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum