Reklam
Reklam
Semih Bodur

Semih Bodur


Büyükgöz, Orhan'ın çağrısına kulak mı verdi?

18 Ekim 2021 - 09:11

Geçtiğimiz günlerde Gebze Belediyesi Ekim Ayı 2. Oturumu’nda yaşanan gerginlik sonrasında CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan ve meclis üyeleri bir basın toplantısı gerçekleştirmişti.

Bu toplantıda CHP’li Orhan, Zinnur Büyükgöz’ün ortak yönetimi oturtması için diğer siyasi partileri de dikkate alması gerek. Bugün Gebze için mücadele eden birçok siyasi parti var. Ayda bir kere belediye başkanı diğer siyasi partilerin başkanlarıyla buluşup Gebze’nin sorunlarını konuşsa çok daha iyi olacak” şeklinde açıklaması olmuştu.

Bunun üzerine geçtiğimiz Cuma Günü Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Gebze’deki siyasi partilerin ilçe başkanlarıyla bir araya geldi. Büyükgöz, ziyaretlerini ise, “İlçemizdeki siyasi partilerimizin başkan ve yönetimlerini ziyaret ederek, hem karşılıklı istişarede bulunduk hem de ortak sevdamız olan Gebze’mizi konuştuk. Ülküsü ve şiarı Gönül Belediyeciliği, yöntemi ve parolası istişare olan anlayışla milletimizin refahını ve ihtiyaçlarını karşılayacak projeleri ortak akılla hep birlikte uygulayacağız inşallah” sözleriyle açıkladı.

Açıkçası baktığımda bu ziyaretleri ilk gördüğümde Büyükgöz, CHP’li Orhan’ın çağrısına kulak verdi şeklinde yorumladım. Bir diğer açıdan bakacak olursak Büyükgöz, ziyaretlerini sadece mecliste grubu olan muhalefet partileriyle değil, 9 siyasi partinin ilçe başkanları ve ilçe yönetimleriyle bir araya gelmesi Gebze için oldukça güzel bir mesaj ancak yine de Büyükgöz’ün DEVA ve Gelecek Partisi’ni de niçin ziyaret etmediğini merak ediyorum. Ayrıca ziyaretlerin bir diğer konusunun ise “Gebze’de gündem hizmet ve yatırım” toplantılarına davet olduğu da tahmin edilebilir.

Gebze kozmopolit bir yer. 400 bin insanın yaşadığı, yurdun her yerinden insanların olduğu, her siyasi görüşten insanların yaşadığı bir kent ve genel siyasetteki gerginliklerin Gebze’ye yansımaması gerekiyor.

Sonuçta kimse buradan 2 yıl sonra gitmeyecek, Gebze herkesin Gebze’si ve kent yönetilecekse yerel anlamda yaşanan sorunlar hakkında diğer siyasi partilerin fark ettiği konulara da eğilmek gerek. Ülke gündeminde yaşanan sorunlar ve her siyasi partinin savunduğu görüşlerden ziyade, yerel siyaset; halka ve yaşadığın bölgeye hizmet olarak görülmeli ve bu doğrultuda çalışmalar yapılmalı.

Bu açıdan bakıldığında da Büyükgöz’ün ziyaretleri kıymetli olduğunu düşünüyorum ve umarım bu ziyaretler düzenli bir şekilde devam eder. Ayrıca bu ziyaretlerin yanı sıra Büyükgöz’ün basına açık bir şekilde siyasi parti ilçe başkanlarıyla bir araya gelip, bir basın toplantısı gerçekleştirmesi Gebze’ye ve Gebze siyasi iklimine verilecek mesaj açısından çok güzel olur kanaatindeyim.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum