Reklam
Reklam
Semih Bodur

Semih Bodur


Büyükgöz'ün hizmet ve yatırım toplantıları

22 Ekim 2021 - 13:32

Bilindiği üzere Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, üç gün boyunca kentin tüm bileşenlerine ayrı ayrı olmak üzere 2019-2021 yılları arasında gerçekleştirilen yatırımları ve hizmetleri anlattı.

Yapılan hizmet sunumlarında en çok dikkat çeken çalışmalar benim nazarımda yapılanlar değil de yapılacaklar oldu. Proje aşamasında olan ya da ihale süreci tamamlanmış ve ilk kazmaları vurulan çalışmalar Gebze’nin geleceğinde önemli izler bırakacak gibi duruyor.

Örneğin üzerine birkaç yazı yazdığım Eskihisar kale çevresi düzenlemesiyle beraber, Hünkar Çayırı projesi, Mevlana Kapalı Pazar Yeri’nin üzerine yapılacak güneş panelleriyle belediyenin elektrik yükünden kurtarılması, İlyasbey Sağlıklı Yaşam Merkezi projesi, Güzide tesislerin sayılarının artması, herkesin nasıl olacağını merakla beklediği Askeri Kışla projesi, kırsal mahallelerde yapılacak çalışmalarla halkın kullanımına daha geniş şekilde açılacak mesire alanları Gebze’nin çehresini değiştirebilecek çalışmalar.

Bununla beraber geçtiğimiz yıl gerçekleşen sunumlarda da iyi hazırlanan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, bu seneki sunumlarına da iyi hazırlanmış. İlk gün siyasi kanada ayrı, ikinci gün özel sektör ve sanayicilere ayrı ve son olarak da STK’lara ayrı bir konuşma gerçekleştirdi. İyi hazırlanmış bir sunumla da üç gün boyunca 2 yılda gerçekleştirdiği ya da önümüzdeki günlerde çalışmaları başlayacak projeleri anlattı.

Her şey buraya kadar normal ancak bu toplantıların neden üç güne yayıldığını inanın bana anlamış değilim. 4 yıldır meslek içerisindeyim böyle 3 güne yayılan hizmet sunumuna daha önce şahit olmamıştım.

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, pandemi dolayısıyla programı üç güne yaydıklarını dile getirdi ancak programın birinci gününde sosyal mesafe hak getire bir durum vardı ve bu gelen eleştiriler sonrasında programın üçüncü gününde görevlilerin daha fazla hassasiyet gösterdiğini gördüm.

Kaldı ki geçen sene pandeminin yine yoğun olduğu günlerde yapılan tek toplantı, bu sene üç gün boyunca yapıldı. Bu sene de vakalar yoğun hatta yüksek rakamlarda ancak Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi büyük bir salon salonun üst katı da aktif bir şekilde kullanılarak, geniş bir çerçevede katılımla bu toplantı tek günde yapılabilirdi.

Sonuçta bu toplantılar, kurulan sahneler, organizasyon vb. birçok şey hepsi bir gider ve Gebze Belediyesi’ne maliyeti olan şeyler ki etkinliğin belediye ekiplerince değil dışardan bir hizmetle yapıldığı da anlaşıldığında bu toplantıların Gebze’ye ne kadar maliyeti olduğu ve bu organizasyonların hangi firma yapıldığı da Gebze kamuoyunda merak konusu.

Bakalım Gebze için bahsedilen projeler belirlenen süreçte hayata geçecek mi hep beraber görüp yaşayacağız.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum