Reklam
Reklam
Semih Bodur

Semih Bodur


Gebzeli üreticilerin pazarı

10 Eylül 2021 - 08:58

Gebze’nin neyi meşhur dediğimizde olumlu anlamda akla sanayi ve teknoloji, olumsuz anlamda ise trafiği gelir herhalde.

Gebze’de mevcut olan imkanlara baktığınızda gerçekten Gebze’nin özel bir yer olduğunu görüyorsunuz. Sadece sanayi ve teknoloji imkanlarıyla bunu söylemek mümkünken işin içine bazı turistik mekanlarımız da giriyor ancak Çoban Mustafa Paşa Külliyesi dışında diğer değerlerimizi henüz gün yüzüne çıkartamadığımız da aşikar.

Sanayisi, teknolojisinin yanı sıra Gebze aynı zamanda bereketli topraklar bölgesi de.

Gebze’de 3 bine yakın sera üretimi yapılan yer varken, Gebze Ziraat Odası’na kayıtlı yüzlerce üreticimiz de Gebze’nin kırsalında tarım ve hayvancılık faaliyetlerini sürdürüyor.

Tam bu noktada da Gebze Ziraat Odası ile Gebze Belediyesi’nin işbirliği, Gebze’de gecikmiş bir hizmeti de beraberinde getirdi.

Gebze’de üretim yapan çiftçiler her Perşembe günü ürettikleri mamulleri, Gebzelilerle buluşturacak.

Gebze’nin toprağında ne yetişiyorsa, o hafta pazarda o olacak. Herhangi bir şekilde halden ürün girişi yapılmayacak.

Gebze’nin toprağını işleyen, Gebze’nin toprağından ürün elde eden kim varsa dönüşümlü olarak pazar alanında tezgah kurmanın fırsatına erişecek.

Çoktan yapılması gereken, bunca yıldır neden yapılmadı denilen bir hizmetin geç de olsa faaliyete geçmesi çok önemli olarak görüyorum.

Gebzelilere de buradan çağrımdır; eğer Gebze’de nelerin yetiştiğini görmek; temiz, taze ve güvenli sebze ve meyve arayışınız varsa mutlaka Kızılay Caddesi’ndeki katlı otoparkın girişine kurulan Köy Mamulleri Pazar Yeri’ni mutlaka ziyaret edin.

İlk gün gidip gördüğümüz manzara bize bu pazar yerinin zamanla büyük ilgi göreceği ve Gebzelilerin favori noktalarından biri olacağı izlenimi verdi.

Alkışlar bu hizmetin faaliyete geçmesinde altında imzası olan tüm isimlere...

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum