Reklam
Reklam
Semih Bodur

Semih Bodur


Genel başkanların programlarının ardından

05 Temmuz 2021 - 09:28

Geçtiğimiz hafta içerisinde Gebze iki partinin genel başkanını ağırladı. İlk olarak 29 Haziran Salı günü DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Gebze’de hem ilçe başkanlığının açılışını yaptı hem de STK, iş dünyası temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldi. 1 Temmuz Perşembe günü ise bu kez İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Gebze’de esnafı ziyaret etti ve sorunlarını yerinde dinledi.

İki programda da yoğun kalabalık dikkat çekiciydi. Babacan’ın programına ilin ve bölgemizin ekonomi kurmaylarının iştiraki yoğundu. Bununla beraber Babacan’ın altını çizdiği iki konunun eğitim ve hukuk olması da dikkatlerden kaçmadı. Babacan, partisinin kısa ve orta vadede planlarının hazır olduğunu ve bunları zamanla kamuoyuna açıklayacaklarını duyurdu. İktidar olma iddiasında bulunan bir partinin geleceğe dair planlarını tüm kamuoyu merakla bekliyor.

Bu arada Babacan, Gebze’deki programında DEVA Kocaeli’nin DEVA Partisi teşkilatları arasında şampiyon olduğunu ancak ilçe bazında en başarılı teşkilatın Derince olduğunu söyledi. Bence Gebze’de yapılan bu açıklama DEVA Gebze yönetimini kamçılamalı ve bir an önce ilçe bazında en başarılı ilçe yönetimi olma doğrultusunda çalışmalara başlamalılar. Ayrıca Babacan’ın Gebze’nin önemine ve ekonomik üstünlüğüne özellikle dikkat çekmesi de ayrı dikkat çeken konu oldu.

**

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise geçtiğimiz Perşembe günü memleketi Kocaeli’nde yaptığı ziyaretleri Gebze’de başlattı. Akşener’in Gebze’deki esnaf ziyaretleri de gerçekten çok kalabalıktı. Büyük bir ilgi vardı Akşener’e ve bunun hepsi sadece partililerden değil, girdiği mağazadaki gençler fotoğraf çekilmek istedi, bir teyzemiz kendisine şiir okudu. Güzel görüntüler vardı.

Akşener’in esnafla sohbetlerinde dikkatimi çeken bir konu vardı. O da gerçekten herhangi bir şekilde siyaset yapmaması. İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, esnafa işler nasıl diye sorup sözü onlara bıraktı ve dinledi. Şikayet eden esnafın neyden şikayetçi olduğunu dinledi, çok şükür işler toparladı diyen esnafla da sevindi.

Yine bu sırada dikkatimi çeken bir sözü daha vardı Genel Başkan Akşener’in o da, ‘Biz siyasetçileri projelerle yarıştırın’ açıklaması. Gerçekten ülkenin gerilen siyasal ikliminde ve artan hayat pahalılığında buna ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Artık ülkenin kutuplaşmalardan kurtulup, siyaset iklimini biraz daha ülkenin, sokağın gündemi üzerinden projelerle tartışması gerek. Sert üsluptan ve sert siyasetten artık hepimiz yorulduk.

Bir diğer dikkat çekici konu ise Akşener’in Gebze’nin unutulmaz siyasetçisi Alaettin Kurt için sarf ettiği sözlerdi. Kurt’un Gebze, Gebze, Gebze diyerek vefat ettiğini söyleyen Akşener, aynı zamanda da Alaettin Kurt’un siyaseten mirasçısı benim sözüyle Gebze özelinde önemli bir beyanda bulundu.

**

Şimdi Gebze’ye gelme sırası Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nda 11 Temmuz’da Gebze’ye gelecek Davutoğlu’nun ardından bölgemiz bir aydan kısa bir süre içerisinde 4 siyasi partinin genel başkanlarını ağırlamış olacak.

Gebze’nin siyasi hareketliliği Ankara’yı aratmıyor bu sıralar. Yaşanan bu koşuşturmanın sonunda ne gibi gelişmeler yaşanacak insan merak etmiyor değil. Bir önceki yazımda da dediğim gibi ya normalleşmenin getirdiği bir heyecanla sahayı özledi partiler ya da tüm partilerde ne olur ne olmaz diye bir erken seçim hazırlığı var. Bekleyip göreceğiz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum