Reklam
Reklam
Semih Bodur

Semih Bodur


İyi ki doğdun Yenigün

20 Ocak 2020 - 11:03 - Güncelleme: 20 Ocak 2020 - 11:07

Gazetecilik zor bir meslek...

Bu işi yaparken sabırlı, azimli, çalışkan ve özverili olmanız şart.

Çünkü bu işte geceniz gündüzünüz, hafta içiniz ya da haftasonunuz pek yoktur. Haberin nereden, ne zaman, nasıl geleceğini bilemezsiniz.

Zor bir meslek evet ancak layıkıyla da yapıldığında iyi ki yapıyorum bu işi dedirtir insana. Birinin derdine bir çare bulur, birilerinin sorunlarını dile getirir, insanların merak duygularını giderirseniz değmeyin keyfinize.

Merak güdüsü öyle bir şeydir ki insanoğlu var olduğu sürece her zaman yaşayacaktır. O yüzden de gazetecilik şekil değiştirse dahi her zaman var olacaktır.

Gelelim günümüz gazeteciliğine...

Şahsım adına konuşuyorum ana akım ve ulusal medyayı beğeniyor muyum diye bir soru yönelttiğimde kendime cevabım kesinlikle 'hayır' oluyor.

Çünkü meslekte doğru bildiğini yazmaktan çekinen de var veya algı yaratmak için gerçeğini bildiği şeyi farklı aktaran da. Bundandır ki medya mensuplarının itibarlarında düşüş gözlemleniyor. 

Bir de bundan önce olsa da son yıllarda iyice palazlanan benden olan her halükarda iyi, benden olmayan kötü düşüncesi var ki sormayın gitsin. 

Bunca şeyin içinde gazeteciliği hala değerli kılan şey ise yukarıda bahsettiğim merak duygusunun yanı sıra birilerinin derdine çözüm olmak...

İşte tam bu doğrultuda çalıştığım kurum olan Gebze Yenigün mücadelesini sürdürüyor. Ekip arkadaşlarım ve ben sahada gördüklerimizi, kenti ilgilendiren konuları sizlere aktarmayı, objektif olmayı, yaptığımız işin ne kadar önemli ve değerli olduğunu bilerek hareket etmeyi sürdürüyoruz.

Bu bilinçle hareket eden Gebze Yenigün Gazetesi, dün 17. yaşını kutladı. Bölgemizin güçlü yayın organları arasında yer alan kurumum bir yaşına daha girdi.

Yolumuz zor, her gün bir şeyler üretmek meşakatli ancak çabamız ve gayretimiz yüksek. Her gün siz değerli okurlarımıza ne okutsak diye dertlenen bir ekibiz. Başta imtiyaz sahibimiz Uğur Saray olmak üzere, sorumlu yazı işleri müdürümüz Emrah Erdoğan, sayfa sekreterimiz Tuğba Boz, ofisimizin enerjisi olan Betül Yücel ile okurlarımıza nasıl daha iyi bir gazete çıkartabiliriz konusunda çalışmalar yapıyoruz.

Yerel basın ülkede çok önemli konumda. Özellikle bulunduğu bölgenin sesini duyurmak için çaba sarf edenler... Biz de bu minvalde çalışmalarımızı eksik etmiyoruz ve sizlerin layık olduğu gibi bir yayın yapmak için efor sarf ediyoruz.

2 yıldır bu mesleğin içinde olan biri olarak bu zamana kadar bir hatam bir kusurum olmuşsa affola. Elimden gelen azimle kalemimi doğru bildiğimi yazma konusunda kullanmaya devam edeceğim.

Sözlerime son verirken 17 yıllık serüveninin 2 yılına direkt ekti ettiğim kurumum Gebze Yenigün'ün yeni yaşını kutlarım ve siz değerli okurlarımıza yakışacak bir gazete yaratmaya devam edeceğimizin sözünü veriyorum. İyi ki doğdun Yenigün...

YORUMLAR

  • 0 Yorum