• Reklam
Semih Bodur

Semih Bodur


Kimseye duyurmadan yapılan düzenleme

11 Mart 2020 - 09:32

Her gün işe gelirken ya da bir habere giderken toplu taşıma kullanan biri olarak, ortaya çıkan bir durumu sizlere aktarmak istiyorum.
 
Bilindiği üzere Gebze bölgesindeki duraklara düzenlemeler getirildi. İnsanlar yıllarca kullandığı duraklarda beklerken bir anda otobüsün durmamasına şahit oldular, bununla birlikte otobüs içinde inmek istediklerinde daha ileride ya da daha geride otobüs yolculuklarını sonlandırdılar.
 
Malumunuz, otobüslere paralı biniş kalktı ancak belirtilen tarihten çok sonra resmen fiiliyata geçti. Buna rağmen hala bazı Gebzeliler konudan bir haber ve otobüse bindiklerinde yolculardan kart talep ediyorlar. O kadar haber yapılmasına, duyurular asılmasına, otobüslerin içinde anons geçilmesine rağmen konudan hala haberi olmayan insanlar var ki bu da çok normal çünkü kalabalık bir bölgede yaşıyoruz.
 
Bu kadar duyuru yapılmasına rağmen bu sıkıntının yaşandığı bir ortamda durakları hiçbir duyuru olmadan kaldırırsanız büyük bir mağduriyet yaşanır, yaşanmayacağını düşünmek zaten normal değil.
 
Ki yaşanıyor da…
 
Her gün, her sabah otobüste bu durakta inebilir miyim diye soran yolcular, şoförden bırakamam diye yanıt alınca tartışma yaşanıyor.
 
Şoför kendince haklı, yolcu konuyu bilmediğinden mağdur, yaşanan gerilimi sabah ya da akşam iş dönüşü çeken diğer yolcular apayrı bir mağduriyet yaşıyor.
 
Durak düzenlemesi gereklidir elbet onu bilemem ancak özellikle Gebze’de toplu ulaşımın kalitesinin artması, vatandaşların daha rahat yolculuk yapabilmesi için çalışmalar yapılmalı bunda herkes hem fikir.
 
Fakat durak gibi kritik bir konuda kimseye haber vermeden, yaptık oldu bitti diyerek bir çalışmaya gitmek, bunun sonucunda da Gebzelilerin mağdur edilmesi gerçekten büyük bir sorun.
 
Hoş biz duraktan bahsederken, Gebze’nin göbeğinde yapılan metro çalışmasında patlatılan dinamitler hakkında da üstünkörü bir bilgilendirme yapılıp vatandaş olduğu yerde her seferinde deprem mi oldu korkusuyla yaşıyor.
 
Gebze’nin kaderi sanırım bu. Kimseye sorulmadan, duyuru yapılmadan yapılan düzenlemelere, masa başında yapılan çalışmalarla Gebze bölgesi sakinleri olarak alışmamız mı lazım bilemiyorum…

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum