Reklam
Reklam
Semih Bodur

Semih Bodur


SEDAŞ'a çağrım var

28 Haziran 2021 - 09:01

Gebze’de herkesin şikayetçi olduğu konular nedir diye çıkıp sokağa sorsak herhalde alacağımız iki popüler cevaptan biri elektrik olur. Bugünkü yazımda farklı bir konuda yazı yazmayı planlıyordum ancak ofise çalışmak için geldiğimde yaşadığımız elektrik kesintisi beni bu yazıyı yazmaya sürükledi.

Her yerde yüksek sesle söylüyor, en büyük puntolarla yazıyoruz; ‘Sanayinin ve teknolojinin başkenti Gebze’ diye. Gelin görün ki sanayinin ve teknolojinin başkenti Gebze’mizde elektrik kesintisi yaşamadığımız gün kendimizi şanslı sayıyoruz.

Yaşanan kesintilerin sebebi ya planlı ya da anlık arıza ancak artık hatların güçlendirilmesi gerekmez mi? Bir günde yaşanan 2-3 kesintinin ev içerindeki eşylara ne derece zararlar verebileceği öngörülemiyor mu?

Ülke ekonomisinin kalbinin attığı bir şehirde SEDAŞ’ın bu kadar yoğun kesintilere bir hal çare bulması gerekmez mi?

Artık bakıldığında hele ki bir ofis işletiyorsanız Gebze’de masa sandalyeden önce jeneratör zaruri ihtiyaç halini almış durumda.

Ocak ayının ortasından bu yana Gaziler Mahallesi İbrahimağa Caddesi’ndeki ofisimizdeyiz ve bir önceki adresimiz olan Arapçeşme’de şikayetçi olduğumuz elektrik kesintilerinin, yeni yerde zirveye ulaştığını görüyoruz.

Örneğin Gebze’de ailenizle birlikte Pazar kahvaltısını elektrik kesintisiz yaparsanız kendinizi şanslı hissedebilirsiniz. Bununla beraber çalışırken, bir anda yaşanan elektrik kesintisinin ardından işiniz gücünüz yarım kalmazsa inanın bana aşırı şanslısınız. Ha bir de birkaç gün kesintisiz bir enerji yaşarsanız sizden iyisi yok.

Buradan SEDAŞ yetkililerine seslenmek istiyorum. Gebze sanayisi, ekonomi kurumları, teknolojisiyle çok özel bir bölge. Bundan önce bu tarz bir şey yaptınız mı bilmiyorum ama alın SEDAŞ’ın üst düzey kurmaylarını gelin Gebze’ye örneğin Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’ne sadece Gebze’nin de değil Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası’nın muhtarları, belediye başkanları, kaymakamları, siyasi partilerin ilçe temsilcilerine Gebze bölgesinin 4 ilçesine birden bir sunum yapın. Yaşanan kesintilerin analizlerini çıkartın, bunları gidermek için neler yaptığınızı anlatın, bununla beraber gelecekte bunlar tekrarlanmasın diye neler yapacaklarınızı aktarın, gelen şikayetleri dinleyin, yaşanan mağduriyetleri öğrenin, sahada kaç ekibiniz var anlatın, 4 ilçeye Gebze bölgesine detaylıca SEDAŞ’ı ve bundan sonra elektrik kesintileri yaşanmaması için neler yapmak istediğinizi anlatın. Biz basın mensuplarını da davet edin ve bizler de yazalım. Diyelim ki insanlara SEDAŞ, elektrik kesintilerini önlemek için bunları bunları yapacak, şunları planlıyor, bunlardan dolayı bakım kesintileri sıklıkla yaşanıyor ve şu tarihe kadar şu kadar yatırımla bu yaşanan aksaklıklar aşılacak.

Yıl 2021, göz açıp kapayınca kadar da 2022 olacak. Tek tuşla dünyalara eriştiğimiz bu dönemde, sanayi ve teknolojinin kalbi diye adlandırdığımız bölgede yaşanan elektrik kesintilerini gündemimizden çıkaralım.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum